Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Najedzeni Fest: Piknik!

Najedzeni Fest: Piknik!

Tajskie lody, Zaczyn

fot. materiał prasowy

Edycją Piknik, 11 czerwca otwieramy czas piknikowania. Okolice hotelu Forum, piękny widok na Skałkę i Wawel zachęcają do napełnienia koszyków znakomitymi wiktuałami i rozłożenia się na kocu. Na kilkudziesięciu festiwalowych stoiskach będzie można spróbować kanapek z pastrami, burgerów, serów, pieczywa, oliwek i oliwy z różnych krajów Europy, hummusu, bliskowschodnich słodyczy, tortów bezowych i wielu innych smakołyków. Napić się też można świetnych kaw, zielonych koktajli, cydrów i win oraz rzemieślniczego piwa

fot. materiał prasowy

Krakowski festiwal kulinarny Najedzeni Fest! / fot. materiał prasowy

– Nowością na Najedzonych będą np. tajskie dziabane lody, które zaskakują formą. Cieszymy się też z powrotu Zaczynu, wspaniałej krakowskiej mikropiekarni, na nasz festiwal – mówią organizatorki.
Na festiwalu będzie można porozmawiać też o sprawiedliwie produkowanym jedzeniu (stoisko Fair Trade) oraz o ograniczaniu białek pochodzenia zwierzęcego w swojej diecie (Otwarte klatki).


Krakowski festiwal kulinarny Najedzeni Fest! już od czterech lat prezentuje najciekawsze inicjatywy kulinarne, restauracje i bary, kucharzy prowadzących warsztaty gotowania, blogerów i smakowite wydawnictwa. Najedzeni Fest! organizujemy cyklicznie, cztery razy w roku. Zwyczajowo lutowa edycja poświęcona jest nieco tłustemu karnawałowemu szaleństwu kulinarnemu i zabawie, kwietniowa wszelakim trunkom, w tym rodzimym winom, rzemieślniczym piwom i cydrom, czerwcowa przyjemności piknikowania, a październikowa kuchniom świata. Festiwalowi towarzyszą warsztaty kulinarne, pokazy i degustacje komentowane.
Miejscem festiwalu jest kultowy krakowski hotel Forum i jego dawne sale balowe. Wstęp jest bezpłatny.

Co: Najedzeni Fest! Piknik
Gdzie: Hotel Forum, ul. Konopnickiej 28, Kraków
Kiedy: 11 czerwca 2017 r., niedziela
Wstęp wolny
Więcej na FB

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ