Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Najedzeni Fest! Piknik

Najedzeni Fest! Piknik

Sprawdź, co warto skosztować już 10 czerwca!

Najedzeni Fest! Ostatki, 26.02, Hotel Forum, g. 11-18, wstęp wolny / fot. Andrzej Banas

Już w niedzielę 10 czerwca festiwal kulinarny Najedzeni Fest! zagości przy ul. Dolnych Młynów 10. Wygłodniałych mieszkańców Krakowa nakarmi 40 wystawców

Już 10 czerwca kolejna edycja Najedzeni Fest! / fot. Andrzej Banas

Dawne Zakłady Przemysłu Tytoniowego przy ul. Dolnych Młynów 10 to obecnie miejsce niezwykłe i mekka spragnionych dobrego jedzenia i zabawy. Właśnie tu zagościł na kilka edycji festiwal Najedzeni Fest!, a dołączył do niego festiwal dizajnu KUP SE.

Podczas Najedzeni Fest! 10 czerwca (godz. 11-19, klub ZetPeTe) krakowian nakarmi i napoi 40 wystawców. Na festiwalu można będzie spędzić całą niedzielę, odwiedzając kolejne stoiska i próbując różnych przysmaków kuchni azjatyckiej, polskiej, węgierskiej, włoskiej i bliskowschodniej. Spróbować będzie można modnego ostatnio ramenu, ale i aromatycznych curry, koreańskich pierożków mandu, tajskich sajgonek i lodów, bułeczek bao, indyjskich roti, podrobów na polską i węgierską modłę, pierogów i naleśników oraz tortów bezowych. Podczas festiwalu będzie można kupić kozie sery, polskie cydry i rzemieślnicze piwa, czy znakomite tłoczone oleje.

– Zachęcamy by przyjść ze znajomymi i wyciągnąć się wygodnie na leżaku i odpocząć – mówi współorganizująca Najedzeni Fest! Kasia Pilitowska i dodaje, że z kolejną dużą edycją, która odbędzie się w październiku, Najedzeni wracają do hotelu Forum. 
–Zanim jednak się to wydarzy, będzie nas można spotkać we wrześniu na ukochanej, poświęconej ziemniakom, małej edycji na Starym Kleparzu – uzupełnia Magda Wójcik, druga z organizatorek.

Festiwalowi towarzyszyć będzie strefa dizajnu i mody czyli KUP SE, w którym udział zapowiedziało ponad 20 wystawców. Kupić tu będzie można wyjątkowe rzeczy: ubrania, naturalne kosmetyki, biżuterię, czy niebanalne utensylia kuchenne. Festiwalowych wystawców znaleźć będzie można na pierwszym piętrze nad ZetPeTe.

CO: Najedzeni Fest! 
GDZIE: klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
KIEDY: 10 czerwca, godz. 11.00-19.00
FB

Najedzeni Fest

Najedzeni Fest! Piknik / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / najedzeni fest piknik
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ