Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Najedzeni Fest!, Kup Se i Hau Hau już 4 lutego!

Najedzeni Fest!, Kup Se i Hau Hau już 4 lutego!

Na talerzach gości pojawią się dania kuchni azjatyckiej, polskiej, węgierskiej, włoskiej i bliskowschodniej

fot. Andrzej Banas www.andrzejbanas.pl

Pierwsza w 2018 roku edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! odbędzie się tradycyjnie w lutym. Tym razem festiwal zagości przy ul. Dolnych Młynów 10

Najedzeni Fest! Ostatki już 4 lutego w Krakowie! / fot. materiały prasowe

Dawne Zakłady Przemysłu Tytoniowego to obecnie miejsce niezwykłe i mekka spragnionych dobrego jedzenia i zabawy. Właśnie tu zagości na kilka edycji festiwal Najedzeni Fest!, pierwszy raz 4 lutego 2018 r. (godz. 11-19). A dołączą do niego Targi dizajnu KUP SE i Akcja HAU HAU, która tym razem wspomoże szukające stałego domu czworonogi z przytuliska w Harbutowicach.

Podczas Najedzeni Fest! krakowian nakarmi około 60 wystawców, w tym sporo debiutantów i nowych inicjatyw kulinarnych: od foodtrucka z prawdziwą hiszpańską tortillą, przez małego producenta mleka roślinnego, po palarnię kawy. Oprócz tego będzie można zaopatrzyć się w znakomite sery, oliwki, oleje, przetwory, czy wędliny z dziczyzny. Na talerzach gości pojawią się dania kuchni azjatyckiej, polskiej, węgierskiej, włoskiej i bliskowschodniej, a także znakomite desery z różnych zakątków świata i kapitalne czekoladki. Do tego napić się będzie można piw od lokalnych browarów, a także świetnego cydru i własnoręcznie przyrządzonych koktajli.

fot. Andrzej Banas
www.andrzejbanas.pl

W programie festiwalu znalazła się też projekcja znakomitego dokumentu Film o kawie i spotkanie z Iką Graboń, autorką bestselerowej książki Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie (Hala Główna, godz. 13). W trakcie festiwalu w Litografie odbędą się także warsztaty litograficzne dla dzieci i dorosłych.

Kup Se i akcja dla czworonogów HAU HAU

Festiwalowi towarzyszyć będzie strefa dizajnu i mody czyli KUP SE festiwal, w którym udział zapowiedziało 45 wystawców. Kupić tu będzie można wyjątkowe rzeczy: ubrania, naturalne kosmetyki, biżuterię, czy niebanalne utensylia kuchenne.

Już po raz czwarty Pinakoteka zorganizuje akcję pomocy dla psów pod nazwa HAU HAU, Cel jest prosty, pomoc zwierzakom! W trakcie wydarzenia odbędzie się pokaz psów wielorasowych. Opłatą wpisową jest dowolna ilość karmy, która trafi do przytuliska w Harbutowicach. Zgłoszenia: pinakoteka.rezerwacje@gmail.com.

CO: Najedzeni Fest! Ostatki
GDZIE: ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
KIEDY:  4 lutego 2018 r. (godz. 11-19)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ