Saturday, March 2, 2024
Home / Kuchnia  / Najedzeni Fest! Karnawałowe „Na cyku” już 10 lutego!

Najedzeni Fest! Karnawałowe „Na cyku” już 10 lutego!

Zrób się na cyk już 10 lutego w hotelu Forum

Najedzeni Fest Na cyku

Najedzeni Fest! Na cyku już 23 lutego w hotelu Forum / fot. FB/Najedzeni Fest/Uczta Babette

Już w niedzielę 10 lutego po raz kolejny festiwal kulinarny Najedzeni Fest! Tym razem skupiamy się na karnawale i trunkach, które goszczą na każdej karnawałowej imprezie. Zapraszamy więc na edycję „Na cyku”!

Na cyku

Na Najedzeni Fest! będzie można spróbować piw od Brokreacji i browaru lotnego Trzech Kumpli. Zaprezentujemy też możliwości polskich cydrowników i będziemy uparcie zachęcać do porzucenia przemysłowych cydrów na rzecz produktów rzemieślniczych. Obok piw i cydrów pojawi się również wino: polskie oraz z przeróżnych zakątków świata.

Co w menu

Nie zapominamy o jedzeniu. Na talerzach festiwalowych gości pojawią się dania kuchni azjatyckiej, tureckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, ukraińskiej, węgierskiej i polskiej. Mięsożercy oblegać pewnie będą stoiska z kanapkami Pastrami Deli oraz szarpaną wołowiną z Mięsa, czy węgierskimi wędlinami. Wegetarianie sięgną pewnie po curry, hummus i przysmaki kuchni koreańskiej oraz domową kuchnię Pazibrody. Ta edycja obrodzi w stoiska z doskonałymi słodyczami: sernikami, bezami i wieloma innymi kulinarnymi rozkoszami – także w wersji wegańskiej. Szczęśliwi będą seromaniacy: na festiwalu pojawią się zarówno sery z Włoch, jak i Holandii, Szwajcarii czy Polski. Oczywiście będzie też można kupić sporo produktów, które wyposażą nasze spiżarnie: od granoli, przez ucierane płatki róży, syrop z pigwowca, świetny olej rzepakowy, sycylijskie cytrusy, batony z pyłkiem kwiatów, po kawę z krakowskich palarni. Pełną listę wystawców można znaleźć na Facebooku Najedzeni Fest! oraz na najedzenifest.pl.

Miłośników naturalnych kosmetyków ucieszy fakt, że w lutym Najedzeni Fest! łączą siły z targami Ekotyki, na których wystawi się ponad 50 firm kosmetycznych.

Wstęp na Najedzeni Fest! jest wolny.

Flynn McGarry – „Justin Bieber gotowania” na ekranie

Dzień wcześniej (sobota 9 lutego, godz. 17.45 Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12) zapraszamy na pokaz specjalny filmu o genialnym szefie kuchni Flynnie McGarry – amerykańskim kulinarnym celebrycie oraz spotkanie z młodymi krakowskimi szefowymi i szefami kuchni. Bilety można kupić za pośrednictwem Internetu oraz bezpośrednio w kinie.

CO: Najedzeni Fest! „Na cyku”

GDZIE: hotel Forum (ul. Konopnickiej 28), Kraków

KIEDY: 10 lutego 2019 r.  (godz. 11-18)

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Aleksandra Kwiatkowska 5 lutego, 2019

    Bardzo ciekawy event. Osobiście bardzo lubię uczęszczać na festiwale kulinarne, tym bardziej, że poznaję mnóstwo nowych przepisów, które mogę potem „odtworzyć” w zaciszu domowym 🙂 Chętne wybiorę się na niego 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ