Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Zapraszamy na kolejną edycję Najedzeni Fest!

Zapraszamy na kolejną edycję Najedzeni Fest!

To już kolejny raz. Kolejna leniwa, smakowita niedziela pod FORUM. Wpadniesz skosztować?

najedzeni fest festiwal kraków forum

Jak w każdym, tak i w tym roku z festiwalu nie wyjdziecie o pustych brzuchach! / fot. materiały prasowe

W niedzielę 26 czerwca po raz trzynasty dawne sale bankietowe Hotelu Forum zamienią się w największą restaurację w Krakowie. W roli gospodarzy wystąpią krakowskie lokale, mali producenci, sklepy z dobrym jedzeniem, piekarnie, inicjatywy kulinarne. Tak zapowiada się kolejna edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!

najedzeni fest festiwal kraków forum

Jak w każdym, tak i w tym roku z festiwalu nie wyjdziecie o pustych brzuchach! / fot. materiały prasowe

– Zamiast do stolików zaprosimy gości na piknik: weźcie więc ze sobą koce i koszyki. Te ostatnio szczelnie wypełnicie na naszym festiwalu – kuszą Kasia Pilitowska i Magda Wójcik, organizatorki Najedzeni Fest! A potem nie pozostanie Wam już nic, tylko spędzić cudownie leniwą niedzielę nad Wisłą.

U blisko 90 festiwalowych wystawców będzie można spróbować kanapek z pastrami i półgęskiem, burgerów, holenderskich serów, oliwek i oliwy z różnych krajów Europy, hummusu, różnych odsłon curry, wędzonych pstrągów z Ojcowa, bliskowschodnich słodyczy, tortów bezowych i wielu innych smakołyków, napić się świetnych kaw, koktajli na bazie egzotycznych owoców i win, cydrów Smykan oraz piw z browarów rzemieślniczych.

Najedzeni Fest! to także okazja do przyjrzenia się nie tylko krakowskim nowościom. – Zadebiutują u nas m.in. cukiernie Nad&Greg oraz Wyszukane Desery Braci Szewczenko. Wielbiciele słodyczy będą też mogli spróbować portugalskich pasteis de nata, czy hiszpańskich churros – zapowiadają organizatorki. – Cieszymy się również, że gęsiną poczęstuje nas restauracja „Gęś w dymie” z Laskowej. Pojawili się już na małej edycji festiwalu i zdobyli serca krakowskich łakomczuchów – dodają.

Do domów uczestnicy festiwalu zabiorą m.in. domowe chleby z Zaczynu i od Binkowskich, wędliny od Gawora i z Jasiołki, sery z Podkarpacia i Holandii, tłoczone na zimno oleje, soki owocowe, przetwory z chilli, cytrynowe konfitury i kapitalne czekolady oraz syropy niezbędne do sporządzenia lemoniad w nadchodzące upalne letnie dni.

– Zapraszamy też na degustacje cydrów i piw rzemieślniczych. Poprowadzą je świetni eksperci, którzy pokażą produkty często niedostępne w szerokiej sprzedaży – limitowane edycje, czy eksperymenty naszych cydrowników i browarów. Warto się na nie wybrać niezależnie od tego, czy jest się znawcą tematu, czy osobą początkującą – zachęcają organizatorki. Szczegóły na najedzenifest.pl.

Festiwalową scenę na Najedzeni Fest! zapełnią lokalni aktywiści. – Zapraszamy pomysłodawców projektów III edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa na nasz festiwal. Przyjdźcie i porozmawiajcie z krakowianami. Dajemy przestrzeń do konsultacji. Przynieście stolik, krzesło, laptopa, ulotki, plakaty i namawiajcie mieszkańców miasta do swoich pomysłów – proponują organizatorki. Aby zaprezentować swój projekt trzeba się wcześniej zgłosić drogą mailową: najedzenifest@gmail.com.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/646121305543236/

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ignou report 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/najedzeni-fest-2016/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ