Tuesday, March 5, 2024
Home / Moda  / Najciekawsze pierścionki zaręczynowe

Najciekawsze pierścionki zaręczynowe

Jedna kobieta, zbyt duży wybór

Najciekawsze pierścionki zaręczynowe

Jak wybrać ten idealny? / fot. materiały prasowe

Każdego roku niezliczona liczba mężczyzn staje przed trudnym zadaniem, związanym z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla ukochanej kobiety. Szeroka oferta produktów dostępnych w poszczególnych salonach i butikach jubilerskich dodatkowo utrudnia podjęcie decyzji zakupowej – dostępne są pierścionki wykonane z różnych kruszców (a nawet w ramach jednego materiału, np. złota – wybierać można pomiędzy różnymi jego rodzajami i kolorami), przybierają przeróżne kształty oraz zatopione są w nich różnego rodzaju kamienie szlachetne

 

Nie w każdej też sytuacji odpowiednim wyborem pozostawać będzie postawienie na klasykę oraz zakup wykonanego ze złotego złota pierścionka zaręczynowego z wysadzanym diamentem. Wprawdzie wybór taki pozostaje stosunkowo bezpieczny i trafi w gusta największej ilości kobiet, niemniej jednak – jeżeli tylko powzięliśmy skądś informację, że nasza wybranka wymarzyła sobie innego rodzaju pierścionek – warto zainteresować się bardziej niestandardowymi modelami oraz biżuterią nietypową, na którą nie decyduje się przeciętny nabywca.

 

Klasyczny pierścionek zaręczony z diamentem – dobry na każdą okazję

Nawet wówczas, gdy zdecydujemy się na klasyczną i bezpieczną opcję pierścionka z diamentem, wybierać będziemy musieli pomiędzy setkami podobnych, lecz nie identycznych produktów, różniących się w głównej mierze różnego rodzaju detalami, które wpływać będą na jego atrakcyjność. Oczywiście – najważniejszym czynnikiem wpływającym zarówno na cenę, jak i ogólne wrażenia estetyczne będzie rodzaj użytego diamentu. Te różnić się mogą pomiędzy sobą nie tylko wielkością (wpływa ona znacznie na cenę biżuterii), ale także – rodzajem jego szlifowania oraz czystością samego kamienia. Wybór jednego z dostępnych wariantów powinniśmy uzależnić zarówno od zasobności własnego portfela, jak i ogólnych odczuć estetycznych. Poza samym kamieniem warto zwrócić ponadto uwagę na rodzaj użytego złota, a także sposób, w jaki diament został osadzony w pierścionku zaręczynowym. Wykonane w tym celu koszyczki bardzo często – poza podstawową funkcją stabilizującą i utrzymującą kamień szlachetny – pełnią także funkcje ozdobne i estetyczne. Nierzadko wykorzystywany jest w tym celu także szczególny motyw artystyczny, przybierający postać np. serca, które symbolizować ma uczucia względem partnerki.

 

Ciekawe pierścionki zaręczynowe

Jeżeli z kolei zdecydujemy się na pierścionek zaręczynowy bez diamentu, wybierać będziemy mogli pomiędzy takimi kamieniami jak kolorowe szafiry, rubin, szmaragd, tanzanit, topaz oraz innego rodzaju kamieniami szlachetnymi, które wykorzystywane są w branży jubilerskiej. Różnorodność form, kolorów i kształtów poszczególnych kamieni pozwoli wybrać pierścionek o naprawdę ciekawym i niebanalnym wyglądzie, który wyróżniać się będzie w stosunku do najczęściej wybieranych zaręczynowych wyrobów jubilerskich. Także i w tym wypadku istotnym pozostawać będzie też wybór kruszców, z których wykonany będzie miał być pierścionek zaręczynowy. Poza żółtym, białym i różowym złotem, rozważać będzie można także wybór platyny lub zyskującego coraz większą popularność czarnego złota.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Konrad 1 kwietnia, 2022

    Ja polecam unikalnie minimalistyczne pierścionki zaręczynowe, które projektuje moja Kasia.
    https://www.kasiawojcik.com/pierscionki-zareczynowe

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ