Thursday, July 18, 2024
Home / Moda  / Design  / Najciekawsze budynki mieszkalne w centrum Warszawy

Najciekawsze budynki mieszkalne w centrum Warszawy

Masz ochotę na odrobinę luksusu w sercu stolicy?

Odkryj piękno Warszawy / fot. materiały prasowe

Nie ulega wątpliwości, że rynek pierwotny najlepiej rozwija się w Warszawie. To właśnie tutaj powstaje najwięcej nowych inwestycji, ale i cena za metr kwadratowy jest najwyższa. Jakie są najciekawsze propozycje deweloperów z ostatnich lat?

Odkryj piękno Warszawy / fot. materiały prasowe

Odkryj piękno Warszawy / fot. materiały prasowe

Chociaż mogłoby się wydawać, że ciasna zabudowa Śródmieścia nie daje deweloperom zbyt wielu możliwości, w tej części miasta ciągle pojawiają się nowe inwestycje. Mieszkania powstają zarówno w odrestaurowanych kamienicach, jak też i nowo wybudowanych apartamentowcach i nierzadko są to lokale luksusowe, za które też zapłacić trzeba więcej. Wysoka cena nie powinna dziwić, jeśli pod uwagę weźmiemy lokalizację budynków. Bliskość modnych kawiarni, klubów czy restauracji i oczywiście bogata oferta kulturalna przyciągają najzamożniejszych, nierzadko traktujących zakup luksusowego apartamentu jako korzystną inwestycję.

Prestiż kamienic

Niemałym powodzeniem wśród klientów cieszą się warszawskie odrestaurowane kamienice. Odświeżona elewacja i klatki schodowe czy też nowe instalacje to oczywiście nie wszystko. Inwestorzy dbają o to, aby zachować charakter budynków i ich niepowtarzalny styl. Przykładem takiej inwestycji jest zrewitalizowana kamienica na Powiślu przy ulicy Okrąg 2. Obiekt powstał w 1929 roku, a w czasie Powstania Warszawskiego zyskał sławę jako jedna z tzw. powstańczych twierdz. Do jego największych zalet z pewnością należy atrakcyjna okolica, a mieszkańcom do gustu może przypaść wysokość lokali licząca ok. 3 metrów. Zupełnie nowym budynkiem, który jednak nawiązuje stylistyką do sąsiednich kamienic, jest Piano House przy ulicy Topiel 11. Elewacja wykonana została z piaskowca i granitu, a całość uzupełniają drewniane zdobienia i szklane wykończenie balkonów. Wewnątrz znajduje się 68 lokali mieszkalnych. Kamienica Muranów przy skrzyżowaniu ulic Dzielnej, Belottiego i Pawiej to z kolei nowoczesna inwestycja, która przyciąga m. in. ze względu na atrakcyjną okolicę – w pobliżu znajdują się centra handlowe, placówki edukacyjne, przychodnie, a także linie tramwajowe.

Apartament w wieżowcu

Zamożni klienci , którzy marzą o pięknym widoku, mogą zdecydować się na apartament w wieżowcu. Apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4 w centrum stolicy oferuje lokale z najwyższej półki i wszelkie wygody. Klimatyzacja, sterowanie ogrzewaniem i roletami za pomocą urządzeń mobilnych czy całodobowe usługi concierge to tylko kilka udogodnień, na jakie mogą liczyć mieszkańcy tego obiektu. Dębowe deski podłogowe, włoski marmur w łazienkach, przeszklone garderoby czy wbudowane szafy z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ten standard kosztuje znacznie więcej niż przeciętne mieszkanie, jednak jakość wykończenia, atrakcyjna lokalizacja i wielkość tego typu lokali niewątpliwie warta jest swojej ceny.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Sławek 21 lutego, 2017

    Fajne zdjęcie, kto jest autorem?

  • oblicza 18 marca, 2017

    Masz całkowitą rację

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ