Friday, June 21, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / TOP 7 najciekawszych blogów

TOP 7 najciekawszych blogów

Dotyczą różnych sfer życia: finansów, zdrowia, rozwoju osobistego i duchowego. Oto subiektywna lista najciekawszych adresów w polskiej blogosferze.

Dotyczą różnych sfer życia: finansów, zdrowia, rodzicielstwa, rozwoju osobistego i duchowego. Ich autorzy dzielą się z innymi swoimi przemyśleniami, wiedzą i doświadczeniem. Oto subiektywna lista najciekawszych adresów w polskiej blogosferze.

blog

fot. Fotolia

1. Kulturą w płot, www.kulturawplot.pl
Blog o kulturze oraz… jej braku. Michał Federowicz w prześmiewczy sposób pisze o jej wszelkich przejawach. Pod lupę bierze nie tylko literaturę, kino czy muzykę, ale również fotografię i gry. Kulturą w płot został okrzyknięty Najlepszym Blogiem Literackim i Kulturalnym w Polsce oraz Najlepszym Blogiem 2014 roku. Idealny dla tych, którzy chcą dowiedzieć się wszystkiego o Powrocie do Przyszłości, poznać tajemnice XX wieku, a także zobaczyć najlepsze zdjęcia: impresjonizm na żywo czy chmurę wyglądającą jak tsunami.

2. Hafija – blog matki karmiącej, www.hafija.pl
Blog o karmieniu piersią i rodzicielstwie. Prowadzony przez dyplomowaną Promotorkę Karmienia Piersią i mamę 4-letniego chłopca, skupia wokół siebie „mądrych i dojrzałych rodziców, którzy szukają wiedzy i wsparcia w zakresie umacniania swoich rodzicielskich kompetencji”. Autorka publikuje na nim poparte badaniami naukowymi felietony, z których dowiadujemy się m.in.: jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, jak pogodzić pracę zawodową z macierzyństwem oraz czy picie dodatkowej wody zwiększa laktację.

3. Volantification, www.volantification.pl
Blog z cyklu: męskim okiem. Prowadzony przez Michała Szatiło, autora książek Piąty poziom i Sexcatcher. Czytelników Vol. opisuje, jako: „jedną z najfajniejszych społeczności w Internecie, złożoną z ludzi, którzy wiedzą, że mogą więcej i lepiej”. Znajdziemy tu szczere wpisy o związkach, seksie i szeroko rozumianym sukcesie. Jak mężczyźni robią czarny PR swojej płci? Co mówią o Tobie twoje sukcesy? Jak budować zdrową relację? Zdecydowanie nie tylko dla mężczyzn!

4. Wegan Nerd, www.wegannerd.blogspot.com
Kuchnia roślinna wcale nie musi być nudna. Przekonuje o tym autorka Wegan Nerd, który prezentuje ciekawe połączenia oraz warzywne desery. Znajdziemy tu przepisy na grillowaną kukurydzę z sosem z tahini i siracha, kotleciki z kalafiora i quinoa, pulpety z dyni, a nawet burgery z ziemniaków i szpinaku. Mimo braku mięsa, ryb, nabiału i innych produktów odzwierzęcych poczujemy radość z gotowania i… jedzenia.

5. HAART – galeria prostych pomysłów, www.haart.com.pl
Hania Kozłowska tworzy i pokazuje jak tworzyć. Z jej pomocą, krok po kroku nauczymy się dawać nowe życie zapomnianym meblom, szyć ubrania, gotować, a nawet podróżować na własną rękę. Na blogu HAART – galeria dobrych pomysłów znajdziemy pomysły na jesienny stroik, postarzenie gipsowej ramy, broszkę z filcu czy kolię z sukienki. Wszystko to pod hasłem „To nic trudnego. Musisz tylko spróbować”.

6. Finanse bardzo osobiste, www.marciniwuc.com
Każdy powinien umieć zadbać o swoje finanse. Jeśli jednak jesteśmy w tej kwesti laikami to z pomocą przychodzi blog Marcina Iwucia, który dzieli się swoim 11-letnim doświadczeniem w branży finansowej. Finanse bardzo osobiste to kopalnia wiedzy na temat funduszu akcji, skutecznego odkładania pieniądzy na przyszłość oraz zakładania własnej firmy. Jednak zdaniem Marcina wiedza to zaledwie 20 proc. sukcesu, reszta to działanie. I do tego właśnie zachęca swoich czytelników.

7. Vivi&Oli, www.vivioli-babiesfashionlife.blogspot.com
Blog, który zrodził się z miłości do dzieci, mody i fotografii. Mama bliźniaków – Vivien i Oliviera stworzyła jeden z najlepszych w Europie blogów o modzie dziecięcej. Znajdziemy na nim nie tylko stylizacje na każdą porę roku, ale również ciekawe książki, zabawki oraz różne akcesoria. Dwójka słodkich dzieciaków wyznacza nowe trendy, a ich mama skrzętnie je dokumentuje.

Paulina Krawiec

Oceń artykuł
4 komentarze
 • ciastolina 7 czerwca, 2019

  Ten artykuł naprawdę jest bardzo ciekawy i jestem pewny że bardzo dużo osób będzie zaglądało na ten blog.

 • Janusz Siwy 7 lutego, 2020

  Naprawdę ciekawy blog, warto się tu rozejrzeć.

 • Agata 31 marca, 2020

  Szkoda, że nie ma aktualnego zestawienia ciekawych blogów.

 • Kam 30 kwietnia, 2021

  Czy jest takie zestawienie na 2021 rok??

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ