Thursday, April 25, 2024
Home / Kultura  / Tramwaj, kogut i kotlety mielone od prezydenta Wrocławia. Poznaj najbardziej nietypowe aukcje na WOŚP 2022

Tramwaj, kogut i kotlety mielone od prezydenta Wrocławia. Poznaj najbardziej nietypowe aukcje na WOŚP 2022

Której aukcji brakuje w naszym zestawieniu?

wosp 2022

Poznaj najciekawsze aukcje WOŚP 2022 wybrane przez Miasto Kobiet / fot. MemicznyJanusz / Wikimedia

Choć tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022 miała swój finał 30 stycznia 2022 roku, nie wszystkie aukcje zdążyły się zakończyć. Do tej pory licznik WOŚP 2022 wynosi aż 136 282 325 zł. Tegoroczna kwota zostanie przeznaczona na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Poniżej przedstawiamy 10 najbardziej nietypowych aukcji, jakie pojawiły się na licytacji dla WOŚP w 2022 roku.

 

Kardynał Dziwisz jako muchomor

To trzeci z trzech istniejących wydruków atramentowych obrazu Tomasza Kokotta pt. „Królestwo Grzybów”. Obraz był częścią wystawy uczestników 45 Biennale Malarstwa Bieska Jesień 2021. Mimo, że nie został nagrodzony, jest najchętniej komentowanym w internecie obrazem z tego przeglądu. Autor obrazu manifestuje swoje poglądy w niezwykły sposób, który wyjątkowo przypadł do gustu internautom z całej Polski. Poza obrazem, zwycięzca licytacji otrzymuje także spotkanie z artystą w jego pracowni w Zabrzu.

 

Kotlety mielone wykonane przez Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka

Jacek Sutryk jest pasjonatem sportu, społecznikiem, kucharzem-amatorem, lecz przede wszystkim Prezydentem Wrocławia. Na tegoroczną aukcję WOŚP 2022 zdecydował się wystawić kotlety mielone, które przyrządzi samodzielnie, według własnego przepisu. Prezydent zapewnia, że na terenie Dolnego Śląska kotlety mielone dostarczy osobiście.

 

Wrocławski tramwaj od MPK Wrocław dla WOŚP 2022

Tramwaj został już oddelegowany ze służby, dlatego MPK zdecydowało się na wystawienie go na licytację. Podczas służby Wrocławski tramwaj funkcjonujący wówczas pod numerem „105” przejechał przeszło 3 miliony kilometrów. W aukcji możemy przeczytać, że pojazd powstał w roku 1979, czyli wtedy, gdy wyemitowany został pierwszy odcinek „Pszczółki Mai”, a Philips zaprezentował swój nowy wynalazek, czyli płytę kompaktową. Na osobę, która zaproponuje najwyższą kwotę czeka także „przybicie piątki” z Prezesem, Krzysztofem Balawejderem.

 

Sprawdź też: Horoskop partnerski i miłosny na luty 2022: Co nowego w relacjach i seksie?

 

Suknia narodowa Eli Piorun

Projektantka Ela Piorun przekazała na aukcję suknię, w której Natalia Balicka pokazała się na finale Miss Supranational. Kreacja wzbudziła wówczas wiele emocji – długa, czerwona sukienka została ozdobiona wstawką w kształcie orła białego. Marka Ela Piorun działa na rynku już od kilku lat, specjalizując się właśnie w szyciu na miarę. Jej pomysły są niezwykle oryginalne i przyciągają uwagę nie tylko osób ze świata mody. W tym roku jej projekt będzie mógł wesprzeć aukcję WOŚP 2022.

 

Rondo w Jaworznie na WOŚP 2022

Jak co roku, na tegorocznej licytacji można wywalczyć dla siebie rondo w Jaworznie, a konkretniej jego nazwę. Osoba, która wygra tę aukcję będzie mogła wymyślić nazwę, jaką przez kolejny rok będzie nosiło to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. I tak do tej pory można było przejeżdżać przez rondo Magików, Baniek Mydlanych czy Tuban Slime. Jak w tym roku ochrzci je nowy, symboliczny właściciel? Nie możemy doczekać się tej informacji.

 

Kapelusz Roberta Makłowicza

Robert Makłowicz jest dziś rozpoznawalny nie tylko ze swojego programu kulinarnego, w którym sypie ciekawostkami o świecie, lecz także z poczucia humoru, uwielbianego szczególnie przez młodych ludzi. Na tegoroczną licytację WOŚP 2022 wystawiony został kapelusz, w którym Makłowicz podróżował po wielu krajach – dodatkowo opatrzony autografem kulinarnego znawcy.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

 

 

Kogut o imieniu Gurgul

Kogut Gurgul postanowił, że nie będzie siedzieć bezczynnie, kiedy potrzebna jest pomoc. Najhonjiejszy darczyńca aukcji otrzyma zaproszenie pod Warszawę, by poznać mały zwierzyniec sprzedawcy, w którego skład wchodzą kokoszki, kaczki, staw z rybkami i kilka psiaków. W aukcji sprzedawca zapowiada też drobny prezent, czyli jaja od kokoszek właściciela. Aukcję można wesprzeć nawet symboliczna złotówką. 

 

Skarbonka Make Life Harder

Instagramowy profil Make Life Harder w tym roku postanowił oddać na licytację możliwość opublikowania u nich kilku instastory. I pewnie nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie decyzja o utworzeniu WOŚP-owej skarbonki, do której każdy mógł się dorzucić. Początkowo celem było uzbieranie 1000 zł, jednak internauci i tym razem przeszli sami siebie. Licznik organizowanej zbiórki po jej zakończeniu wykazał aż 2 316 520,35 zł

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez 💄Marli 🎤 (@marli__official)

 

Przenośny gramofon z autografami

Właścicielem tej aukcji jest sam Jurek Owsiak. Jak czytamy w opisie, gramofon z głośnikami otrzymali od agencji Kayax. Na obudowie gramofonu widnieje cała masą podpisów znanych artystów, m.in zespołu Hej.

 

Hulajnoga elektryczna Donalda Tuska na WOŚP 2022

Były premier także postanowił przyłączyć się do licytacji, oddając na aukcję hulajnogę, którą przemieszczał się, gdy urzędował w Brukseli.  Hulajnoga, w dodatku opatrzona autografem, wzbudziła ogromne zainteresowanie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma zamiar wręczyć ją zwycięzcy osobiście, a także spotkać się na krótką rozmowę przy kawie lub herbacie.

 

Zobacz także: „Widzę. Czuję. Reaguję” 12 kobiet dla WOŚP (Bołądź, Dereszowska, Dębska, Frej, Gabryjelska, Grochowska, Mołek, Moro, Moś, Różczka, Więdłocha, Zawadzka)

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ