Thursday, February 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Nagroda Złota Nitka dla absolwentki SAPU z Krakowa!

Nagroda Złota Nitka dla absolwentki SAPU z Krakowa!

Joanna Organiściak, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, zdobyła Złotą Nitkę 2015.

Joanna Organiściak, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, zdobyła Złotą Nitkę 2015 – najważniejszą nagrodę dla młodych projektantów w Polsce! Projektanci z SAPU otrzymali w sumie 5 nagród i można powiedzieć, że zdominowali tegoroczny konkurs.

fot. Marzena Kolarz / Szkoła Kreatywnej Fotografii

fot. Marzena Kolarz / Szkoła Kreatywnej Fotografii

Wyróżnienie zostało przyznane w czasie uroczystej gali w Łodzi, a wyboru dokonało znakomite jury, w którym znaleźli się m.in. duet projektantów Paprocki i Brzozowski, projektanci Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC) czy krytyk Michał Zaczyński.

– Inspiracją do powstania kolekcji „Identity” był film Wima Wendersa „Notatki o miastach i strojach” – mówi Joanna Organiściak, która w tym roku zdobyła też grand prix konkursu Srebrna Pętelka oraz wyróżnienia na Cracow Fashion Awards i Silesia Fashion Day. –  Kolekcja stanowi reinterpretację podstawowych form ubioru, szczególnie koszuli. Chciałam zderzyć przeszłość z teraźniejszością, tworząc hybrydę tradycji i nowoczesności.

Kolekcja „Identity” miała swoją premierę w czasie Cracow Fashion Week 2015.

Joanna Organiściak Złota Nitka fot. archiwum

Joanna Organiściak Złota Nitka / fot. archiwum

To był znakomity wieczór dla absolwentów SAPU. Otrzymali oni w sumie pięć nagród: jury przyznało wyróżnienia dla Anny Tronowskiej i Martyny Sobczak. Tronowska otrzymała także nagrodę od sponsora, firmy Coats, a Magdela Orzeł – również absolwentka SAPU – dostała wyróżnienie od Lviv Fashion Week.

fot. Marzena Kolarz/Szkoła Kreatywnej Fotografii

fot. Marzena Kolarz/Szkoła Kreatywnej Fotografii

W ten sposób absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymali większość nagród, co pokazuje, jak wysoki był poziom tegorocznych kolekcji. Krakowska publiczność widziała już te projekty w czasie Cracow Fashion Week 2015, zostały pokazane na uroczystej gali w ICE Kraków.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ