Tuesday, March 5, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Nagroda dla Poland Buisness Run

Nagroda dla Poland Buisness Run

Poland Business Run, któremu kibicuje i patronuje Miasto Kobiet, otrzymał międzynarodową nagrodę za najlepszą inicjatywę charytatywną ubiegłego roku.

Poland Business Run, któremu kibicuje i patronuje Miasto Kobiet, otrzymał międzynarodową nagrodę za najlepszą inicjatywę charytatywną ubiegłego roku. 

nagroda_zdjęcie1-rotator

– To niesamowite uczucie odbierać nagrodę za najlepszą inicjatywę charytatywną. To wyróżnienie dla wszystkich, którzy ciężko pracowali przy organizacji Poland Business Run przez cały ubiegły rok. Teraz z jeszcze większą energią i zapałem będziemy przygotowywać kolejny bieg, który w tym roku wystartuje 6 września – mówi Jasiek Mela prezes Fundacji Poza Horyzonty. Razem z Danusią Bujok – jedną z beneficjentek biegu, odebrali statuetkę.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy, który w 2014 roku odbył się równocześnie w pięciu miastach: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

– Jako organizator czułem się bardzo dumny, kiedy podczas gali ogłoszono Poland Business Run zwycięzcą Top CSR Initiative of the Year. Branża outsourcing jest już drugim największym sektorem w Polsce i otrzymanie tak prestiżowej nagrody jako najlepsza inicjatywa CSR jest wielkim zaszczytem. Wspólnie: organizatorzy, Fundacja, beneficjenci, oraz uczestnicy stworzyliśmy wyjątkową imprezę, pomagając ludziom w potrzebie, równocześnie robiąc coś dla siebie i swojego zdrowia. To zaangażowanie sprawiło, że już w zeszłym roku Poland Business Run był największym biegiem charytatywnym w Polsce. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam to osiągnąć. Dziękujemy i do zobaczenia w 2015 – mówi Tim Oldenburg, Operations Director Poland CenturyLink Poland.

Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacjom. Poland Business Run 2014 organizowało ponad 20 przedsiębiorstw, a udział wzięło prawie 10 000 uczestników z 733 firm. Udało się zebrać 750 000 zł i zakupić protezy dla 13 podopiecznych Fundacji.

nagroda_zdjęcie2-rotator

Gala, która odbyła się już po raz trzeci ma na celu wyłonienie największych doskonałości w branży. W tym roku było aż 153 nominowanych w 26 kategoriach,  m.in: Pracodawca Roku, Firma Rekrutacyjna Roku, Najlepsze Miasto Roku. Do konkursu staneły takie firmy jak:State Street Academy, Alexander Mann Solutions, Coca Cola Poland Services czy Hays Specialist Recruitment.

Rozdanie nagród odbyło się podczas Gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2015.  Poland Business Run nominowany w kategorii Top CSR Initiative of the Year zwyciężył między innymi z Charity Team Building oraz WNS Cares Foundation.

Impreza została zainicjowana w 2011 roku przez UBS Kraków oraz Radisson Blu Hotel Kraków, a jej pierwsza edycja – jeszcze w wersji lokalnej, odbyła się w 2012 roku jako Krakow Business Run. W ciągu trzech lat osiągnięto niebywały sukces. Do inicjatywy dołączyły 4 miasta, w biegu wzieło udział 15 000 biegaczy z 1000 różnych firm, zebrano ponad 1 200 000zł i zakupiono 34 protezy dla 25 osób.

Obecnie trawją przygotowania do Poland Business Run 2015.

***

Organizatorzy Poland Business Run 2014: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, CenturyLink Technology Solutions, Franklin Templeton Investments Poland, MAN Accounting Center, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Volkswagen, Capgemini Polska Sp. z o.o., ING Services Polska, Accenture, BNP Paribas, Goldman Sachs, Hays Poland, Jones Lang LaSalle, Marriott, MSL GROUP, Stadion Narodowy w Warszawie, Infosys BPO Poland, oraz urzędy miast: Krakowa, Poznania, Katowic, Warszawy i Łodzi.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ