Sunday, June 23, 2024
Home / Kultura  / „Na zawsze razem” – w kinach!

„Na zawsze razem” – w kinach!

Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę.

Już od jutra na ekranach „Na zawsze razem” w reż. Mikhaëla Hersa, z Vincentem Lacoste, Isaure Multrier i Stacy Martin w rolach głównych

 

David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą – uroczą 7-letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

 

MFF w Wenecji – Nagroda Laterna Magica (Mikhaël Hers)

MFF w Tokio – Grand Prix i Nagroda za najlepszy scenariusz (Mikhaël Hers, Maud Ameline) Cezary 2019 – Vincent

Lacoste – nominacja w kategorii najlepszy aktor

 

 

 

Mimo że ofiary ataków terrorystycznych są przedmiotem uwagi mediów w zdecydowanie większym stopniu niż kiedyś, niewiele z nich wie, a jeszcze mniej rozumie, jak takie wydarzenie wpłynie na ich dalsze życie. „Na zawsze razem” Mikhaëla Hersa pokazuje dokładnie to, czego nie wiemy albo czego nie chcemy wiedzieć. Poprzez historię Davida, film przedstawia osobistą i społeczną perspektywę chaosu, jaki taki atak wprowadza. Jednocześnie z wielką finezją i delikatnością reżyser maluje portret młodzieży w Paryżu – tego nieuchwytnego „pokolenia Bataclan”, które było tematem wielu debat po atakach 13 listopada 2015 roku. Istotą filmu Mikhaëla Hersa jest to, że jego tematem nie są tak naprawdę wydarzenia z 13 listopada. Odżegnując się od prostej filmowej rekonstrukcji „francuskiego 11 września”, unikając pokusy podglądactwa i taniego dramatu, reżyser stworzył film wyjątkowy – jednocześnie przemawiający do szerokiej publiczności.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ