Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Upalne dni ‒ jak je przetrwać w biurze?

Upalne dni ‒ jak je przetrwać w biurze?

W biurze nie zawsze mamy klimatyzację, a pracować trzeba. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zmniejszyć uciążliwość upałów

na-upalne-dni-miasto-kobiet

fot. Adobestock

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na lato, ciepłe i słoneczne dni, ciepłe wieczory, jednak nie każdy może w pełni korzystać z uroków tej cudownej pory roku. Upalne dni w biurze często są trudne do zniesienia, szczególnie gdy w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji

Lekkostrawne posiłki

Posiłki spożywane w pracy powinny być lekkostrawne. Na drugie śniadanie czy lunch zamiast tłustych dań czy fast foodów wybierzmy sałatki, koktajle warzywno-owocowe, chłodniki. Jeżeli wolimy kanapki, wybierzmy pełnoziarniste lub razowe pieczywo z chudą wędliną lub serem oraz ze świeżymi warzywami.

Do pracy warto zabierać też owoce sezonowe. W upalne dni należy wypijać około dwa litry wody mineralnej, warto pić też soki owocowo-warzywne, zieloną herbatę, herbaty ziołowe i owocowe. Zrezygnujmy natomiast z gazowanych, bardzo słodkich napojów, które tylko na krótki czas gaszą pragnienie. Płyny w organizmie należy regularnie uzupełniać.

Ubrania z przewiewnych tkanin

W upalne dni zakładajmy ubrania z naturalnych, przewiewnych tkanin, np. z bawełny czy z lnu, zrezygnujmy z tkanin sztucznych, takich jak poliester czy wiskoza. Postawmy na luźne ubrania, będzie w nich chłodniej niż w ubraniach obcisłych. Szpilki zamieńmy na buty na płaskiej podeszwie. To ulży nogom.

Schładzanie organizmu w upalne dni

Warto często schładzać organizm poprzez umycie dłoni, a nawet twarzy, chłodną wodą. Dobrym rozwiązaniem jest też woda termalna w sprayu, którą co jakiś czas można spryskać sobie twarz.

Przydadzą się także kosmetyki chłodzące. W ofertach drogerii znajdziemy kremy do rąk i stóp, balsamy do ciała, chłodzące serum pod oczy z mentolem, aloesem lub olejkiem miętowym. Dużym powodzeniem cieszą się też chłodzące mgiełki do ciała. Wytwarzają uczucie chłodu, nawilżają skórę i przyjemnie pachną.

W upalne dni zrezygnujmy z ciężkiego makijażu, gęstego podkładu i pudru, by zapewnić skórze swobodne oddychanie. Dzień warto zacząć od chłodnego prysznica z użyciem żelu o orzeźwiającym zapachu.

Wentylator i zasłonięte rolety

Jeżeli w biurze jest klimatyzacja, trzeba zwrócić uwagę na to, by temperatura w pomieszczeniu nie odbiegała zbyt diametralnie od temperatury na zewnątrz budynku, gdyż wtedy łatwo się przeziębić. Jeśli nie ma klimatyzacji, warto postarać się o wentylator, który zapewni przyjemny chłód. Trzeba też zasłonić rolety lub żaluzje w oknach, by słońce nie podnosiło temperatury w pomieszczeniu. Temperatura w czasie pracy powinna wynosić od 20. do 25. stopni Celsjusza.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Klara 14 lipca, 2020

    Lekkie posiłki, butelka mineralnej cisowianki, wiatrak na biurku, zasłonięte rolety i jakoś da się przetrwać upalny dzień.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ