Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Na udane wakacje – Egipt

Na udane wakacje – Egipt

Raj dla turystów. Egipt jest krajem, gdzie każdy turysta na pewno znajdzie coś dla siebie. Niesamowite wspomnienia utrwalone na zdjęciach oraz filmach wywiozą z kraju Faraonów zarówno osoby, które preferują aktywny wypoczynek, jak i Ci

Na udane wakacje - Egipt

Na udane wakacje - Egipt / fot. fotolia

Raj dla turystów. Egipt jest krajem, gdzie każdy turysta na pewno znajdzie coś dla siebie. Niesamowite wspomnienia utrwalone na zdjęciach oraz filmach wywiozą z kraju Faraonów zarówno osoby, które preferują aktywny wypoczynek, jak i Ci lubiący spokojny relaks na plaży, popijając kolorowego drinka. Również miłośnicy poznawania kultury oraz podziwiania zabytków nie będą zawiedzeni.

Na udane wakacje - Egipt

Na udane wakacje – Egipt / fot. fotolia

Egipt jest również ziemią obiecaną dla osób kochających nurkowanie,  ze względu na przepiękne rafy koralowe. Prywatne plaże przy hotelach, to niemal standard. Podobnie jak udostępnianie na nich bezpłatnie leżaków oraz parasoli przeciwsłonecznych. Afrykańskie słońce potrafi wyrządzić jednak wiele szkód na naszym ciele, dlatego należy pamiętać o kremach do opalania z wysokim filtrem, nakryciu głowy oraz okularach słonecznych. Dzięki tym atrybutom z pewnością unikniemy poparzeń słonecznych.

Przecięty życiodajnym Nilem

Egipt położony jest nad dwóch kontynentach – część wschodnia po półwysep Synaj należy do Azji, a część zachodnia usytuowana jest na kontynencie afrykańskim. 95% powierzchni Egiptu to pustynia, którą przecina niezwykle urodzajna dolina najdłuższej rzeki świata – Nilu. Jeśli chcemy przeżyć niesamowitą przygodą i wybrać się w rejs po Nilu, wystarczy zajrzeć na www.fly.pl/egipt i wybrać taką ofertę, jaka najbardziej nam odpowiada. W Egipcie dominuje klimat zwrotnikowy suchy, poza obszarami śródziemnomorskimi na północy kraju oraz deltą Nilu, gdzie jest on bardziej wilgotny.

Końcowe wskazówki

Jeśli chcemy, by nasz pobyt w Egipcie był udany, pamiętajmy o „bakszyszu”, czyli napiwkach. Dla wielu Egipcjan to jedyne źródło dochodu. Pamiętać należy również  o targowaniu się, zarówno na bazarach, jak i w sklepach. Jak się targować ? Najlepiej długo  i skutecznie, bez pośpiechu. Należy uważać również na wysokiej jakości podróbki jeśli chodzi o wyroby ze złota, kamienie szlachetne czy papirusy.

Zabierając ze sobą aparat należy pamiętać, że w zabytkach nie wolno używać lamp błyskowych. Ponadto nie wolno fotografować obiektów wojskowych o znaczeniu strategicznym, takich jak: elektrownie, mosty, porty, śluzy, a także Wielkiej Tamy w Asuanie, budynków rządowych, Kanału Sueskiego i baz wojskowych. Wolno i należy wręcz utrwalić na zdjęciach miejsce naszego pobytu. Fantastycznych hoteli jest w Egipcie całe multum – wszystkie znaleźć można zaglądając na www.fly.pl/egipt. Udanych wakacji!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ