Tuesday, March 5, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Na ratunek włosom podczas urlopu

Na ratunek włosom podczas urlopu

Słońce, upał, plaża i morze - dla Ciebie to przyjemność, a dla Twoich włosów?

Czy na pewno wiesz jak dbać o włosy na urlopie?

Czy na pewno wiesz jak dbać o włosy na urlopie? / fot. materiał prasowy

Słońce, upał, plaża i morze – to wszystko kojarzy nam się z wakacyjnym, beztroskim czasem. Niestety, nie służy on naszym włosom! Szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz słona morska woda wysuszają włosy. Stają się cienkie, łamliwe i tracą swój naturalny blask. Jak temu zapobiec?

Czy na pewno wiesz jak dbać o włosy na urlopie?

Czy na pewno wiesz jak dbać o włosy na urlopie? / fot. materiał prasowy

Jak kosmetyki do włosów to tylko z filtrami!

To, że chronimy skórę przed słońcem za pomocą kremów z filtrami UV jest dla nas oczywiste. Niewiele kobiet pamięta o tym, że włosy też wymagają szczególnej ochrony. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kosmetyków, które do tego służą. Oprócz filtrów, zawierają one składniki odżywcze, nawilżające i regenerujące. Najwygodniejsze w użyciu są spraye i mgiełki, którymi możemy spryskiwać włosy nawet kilka razy dziennie.

Morskie kąpiele a włosy

Niestety, sól morska osłabia nasze włosy i sprawia, że jeszcze intensywniej wchłaniają promienie słoneczne. Najlepszym sposobem na ich ochronę jest nałożenie specjalnego czepka, jednak wiadomo – nie jest to najmodniejszy gadżet podczas wakacji. Jeżeli mamy możliwość, warto przed morską kąpielą zmoczyć włosy w słodkiej wodzie i je związać, dzięki czemu będą trudniej wchłaniały wodę. Jeżeli nie chcemy narazić ich na zniszczenie, nie powinnyśmy po kąpieli w morzu beztrosko spinać ich w kok, a dokładnie je umyć. Ważne jest również nałożenie odżywki.

Czapki na głowy!

Nakrycia głowy pomogą chronić nasze włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Poza tym, są bardzo modne i sprawią, że będziemy się wyróżniać na tle innych plażowiczek! Wszelkie kaszkiety, słomiane kapelusze i kolorowe chustki są jak najbardziej wskazane w czasie wakacji. Poza działaniem ochronnym, będą pełniły funkcję elementu naszej stylizacji.

Stop suszarce i prostownicy

Skoro jedziemy na urlop, pomóżmy też odpocząć naszym włosom. Pozwólmy im naturalnie wysychać, jednak nie na słońcu, a w cieniu. Suszarka sprawi, że będą one jeszcze bardziej przesuszone i łamliwe. Odstawmy też wszelkie urządzenia służące do stylizacji włosów. Postawmy na naturalne fale i loki. Niewskazane jest również używanie dużej ilości lakierów i żelów, bo to jeszcze bardziej obciąża włosy.

Farbowaniu też mówimy nie

Koloryzacja włosów sprawia, że są one jeszcze bardziej podatne na szkodliwe promieniowanie UV. Oprócz tego, na słońcu kolor szybciej płowieje. Częste kąpiele oraz codziennie mycie włosów również nie wpływają dobrze na jego trwałość. Z farbowaniem lepiej wstrzymać się do powrotu z wakacji, bo chyba nie chcemy wrócić z urlopu z rudymi włosami, zamiast kasztanowego brązu. Za to, przed wyjazdem na wczasy, warto podciąć końcówki.

A po powrocie z urlopu…

Po wakacjach dobrze jest wybrać się do salonu fryzjerskiego na kurację regenerującą włosy, taką jak np. pielęgnacja maską Kerastase lub zabieg keratynowy. Pomogą one skutecznie je nawilżyć i zregenerować, staną się mocne i odzyskają swój naturalny blask. Wiele innych zabiegów pielęgnacyjnych znajdziesz na stronie LadyTime.pl. Dzięki temu portalowi, dobierzesz idealną kurację dla siebie w odpowiadającej Ci cenie, zaledwie w kilka minut, za pomocą kilku kliknięć!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ