Friday, April 12, 2024
Home / Miasto Podróży  / Na ratunek miastu – treasure hunting na tle Krakowa

Na ratunek miastu – treasure hunting na tle Krakowa

W ostatnich miesiącach wiele słyszało się o escape room’ach – grach polegających na rozwiązywaniu zagadek, by zrealizować powierzoną sobie misję w określonym pomieszczeniu w 60 minut. Twórcy prześcigają się w scenerii i pomysłach na motyw

Gamescape postanowiło iść pod prąd – wychodząc z pomieszczeń… na ulice miasta.

Gamescape postanowiło iść pod prąd – wychodząc z pomieszczeń… na ulice miasta / fot. materiały prasowe

W ostatnich miesiącach wiele słyszało się o escape room’ach – grach polegających na rozwiązywaniu zagadek, by zrealizować powierzoną sobie misję w określonym pomieszczeniu w 60 minut. Twórcy prześcigają się w scenerii i pomysłach na motyw przewodni, natomiast Gamescape postanowiło iść pod prąd – wychodząc z pomieszczeń… na ulice miasta.

 

Czym jest EscapeCity?

EscapeCity to alternatywa dla pokoi zagadek i jako nowość na krakowskim rynku zbiera fantastyczne recenzje. Za pomysłem stoją trzy energiczne kobiety, które nie lubią nudy. Magda Budek, Patrycja Curyło i Ela Zwolak przez ostatnie lata stworzyły rozpoznawalną markę – Gamescape, prowadząc ponad 16 tysięcy misji z ludźmi z całego świata. Do ich escape rooms trafiali nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale fani tej rozrywki nawet z Chin, Australii, czy Wielkiej Brytanii.

 

Chciałyśmy czegoś więcej – dlatego, co kilka miesięcy otwieramy nowe escape roomy. Nie lubimy się ograniczać. Po roku działalności włączyliśmy do oferty treasure hunting, czyli gry miejskie czy obiektowe pełne zagadek, jak Filharmonia Escape Room. Dzisiaj możemy się pochwalić, że jesteśmy liderem na rynku gier miejskich AR Augmented Reality, ale na tym nie przestajemy! Wciąż jest tak wiele do zaoferowania, a my wyzwań się nie boimy

– mówi Ela Zwolak, współtwórczyni projektu.

 

Nowoczesne gry miejskie z rozszerzoną rzeczywistością

Jeżeli spodziewasz się kopert schowanych pod ławkami, kolejek do odbioru materiałów i błądzenia po ulicach Krakowa, od razu odrzuć te myśli. EscapeCity to gra miejska, którą rozpoczniesz w lokalu Gamescape na Salwatorze ul. Kościuszki 74 w Krakowie. Dzięki lokalizatorom GPS i geocachingu, nigdy się nie zgubisz, a na iPadach będziesz mieć swoją trasę pełną zagadek. Tylko pamiętaj, EscapeCity to coś zupełnie innego od tradycyjnych gier miejskich. Ożywiasz nieożywione elementy (AR technologia), wkraczasz w magiczny świat lub taki pełen akcji, który zaprasza do zabawy!

 

Najbardziej popularne są 2 misje ratunkowe – Operacja Mindfall oraz Magiczny Portal z goblinem i magicznymi skrzyniami, dedykowanymi dla najmłodszych odkrywców. Na tablecie pojawiają się zadania, które wykonujesz w czasie rzeczywistym, spacerując po urokliwych zakątach Krakowa. Realizując misję, zbierasz punkty, dlatego możesz zaprosić znajomych i rywalizować. Jest tylko jeden haczyk – dziewczyny nie gwarantują powodzenia misji. Choć dostępny jest inteligentny system podpowiedzi, to czas płynie nieubłaganie. To od Ciebie zależy, czy uratujesz miasto, czy przejmie je antybohater.

 

EscapeCity to alternatywa dla pokoi zagadek

EscapeCity to alternatywa dla pokoi zagadek / fot. materiały prasowe

 

Świetny pomysł na zwiedzanie miasta i spędzanie czasu z dziećmi

Kraków jest pięknym miejscem, jednak przewodnicy prowadzą po znanych punktach na mapie. Z EscapeCity poza fenomenalną rozrywką, masz szansę poznać to miasto z zupełnie innej strony. Będziesz rozwiązywać zagadkę na historycznych i zabytkowych placach, a z treasure hunting odkryjesz Kraków lepiej od samych mieszkańców. Z taką zabawą masz szansę połączyć dwie czynności w jedną – koniec z nudnym zwiedzaniem, czas na prawdziwą przygodę!

 

Treasure hunting, czyli gry miejskie pełne zagadek

Treasure hunting, czyli gry miejskie pełne zagadek / fot. materiały prasowe

 

To też świetny sposób na spędzenie czasu ze swoimi dziećmi czy przyjaciółmi. Nie potrzebujesz do tego słonecznej pogody, a tylko dobrego humoru i chęci przeżycia czegoś, co trudno opisać. Przez ponad dwie godziny będziesz wytężać swój umysł, rozwiązując kolejne zagadki, które wyświetlają się na iPadzie. Zaczniesz deptać po piętach antybohaterowi, który ma zamiar przejąć Kraków i doprowadzić do zagłady. Tylko Ty i Twoja drużyna jesteście w stanie uratować to miasto!

 

Trzeba przyznać, że EscapeCity to alternatywa dla zwiedzania i nowy wymiAR rozrywki, ale zaraz? W jaki sposób skupić się na otoczeniu, gdy w ręku trzymasz tablet? No halo! Ten tablet jest tylko drogowskazem, a Ty musisz wykazać się świetną zręcznością i czujnym okiem, bo wskazówki kryją się dosłownie wszędzie.

 

Tylko Ty i Twoja drużyna jesteście w stanie uratować to miasto! - grafika

Tylko Ty i Twoja drużyna jesteście w stanie uratować to miasto! / fot. materiały prasowe

 

Przyjdź do nas na Salwator i rozpocznij misję ratunkową! Zostań bohaterem swojego miasta i ciesz się chwałą i świetnym wynikiem. Choć ostatnie wyniki wydają nam się nie do pobicia.. Udowodnisz nam, że się mylimy?

 

Źródło: Partner MK

 

Gamescape / EscapeCity

ul. T. Kościuszki 74, Kraków
http://escapecity.pl/

tel.: 789 315 401; 882 420 516

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ