Usuwanie makijażu permanentnego to zabieg, który ma na celu przywrócenie naturalnego wyglądu, np. brwiom. Jest świetnym wyjściem wtedy, kiedy efekty makijażu nie są zadowalające lub też wtedy, gdy potrzebujesz zmiany. Czy wiesz, na czym dokładnie polega ten zabieg? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule
Jakie czynniki są brane pod uwagę podczas usuwania makijażu permanentnego?
Sposób usunięcia lub korekty źle wykonanego makijażu permanentnego dobierany jest indywidualnie. Odbywa się to najczęściej na podstawie konsultacji lub przesłanych zdjęć. Uwzględniane są takie kwestie, jak:
• czynniki anatomiczne,
• głębokość umiejscowienia pigmentu,
• kolor pigmentu,
• kształt wykonanego makijażu,
• miejsce, w którym wykonano makijaż.
Dopiero szczegółowa analiza pozwala na wybranie najlepszej metody, która zapewni Ci upragnione efekty oraz ograniczy ryzyko powstania ewentualnych skutków ubocznych.
Jakie metody są wykorzystywane do jego usuwania?
Makijaż permanentny usuwany jest z wykorzystaniem dwóch metod: za pomocą preparatu oraz laserowo. Na czym polega każda z nich?
Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą preparatu
W tej metodzie do usunięcia niechcianego makijażu używa się specjalnego preparatu. Godnym polecenia jest np. produkt https://quantumpmu.com/product-pol-11-Remover-srodek-do-usuwania-makijazu-permanentnego.html, który wyróżnia się dużą skutecznością. Remover wprowadzany jest w górne warstwy naskórka. Na skutek jego działania następuje zmiękczenie barwnika. Ten stopniowo się kumuluje i wydostaje wraz z preparatem na powierzchnię skóry – wówczas pojawiają się charakterystyczne strupki. Wprowadzenie preparatu równoznaczne jest z rozpoczęciem kompleksowego procesu regeneracji naskórka. Ważne jest, aby pamiętać o właściwej pielęgnacji miejsca po trwałym makijażu. Ponadto konieczne jest używanie specjalnego kremu ochronnego.
Laserowa metoda usuwania makijażu permanentnego
Kolejną popularną metodą usuwania makijażu permanentnego jest ta z wykorzystaniem lasera. Wymaga ona jednak sporego doświadczenia oraz najwyższej jakości sprzętu. Na czym polega ten sposób? Mówiąc w dużym uproszczeniu, laser rozbija barwnik na niewielkie cząsteczki, skutecznie go usuwając spod powierzchni skóry. Proces neutralizacji pigmentu trwa przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. Musisz więc pamiętać, że to, po jakim czasie zauważysz spodziewane rezultaty, zależy w dużej mierze od indywidualnej reakcji Twojego organizmu na światło lasera.