Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Na co zwrócić uwagę, wybierając półfabrykaty do wyrobu biżuterii?

Na co zwrócić uwagę, wybierając półfabrykaty do wyrobu biżuterii?

Zrób sobie sama, uwierz, że potrafisz!

Akcesoria do biżuterii

fot. Pexels

Biżuteria ręcznie robiona to świetny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Twoje nowe hobby stanie się nie tylko źródłem relaksu, ale też pozwoli ci stworzyć niepowtarzalne ozdoby, które potem wykorzystasz, by dopełnić wybraną stylizację. Aby jednak tak się stało, potrzebujesz odpowiednich akcesoriów do biżuterii. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać te najlepsze

 

Półfabrykaty jubilerskie tylko ze stali szlachetnej?

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii muszą być nie tylko funkcjonalne i efektowne, ale przede wszystkim trwałe. Bez tego nawet najlepiej prezentujące się rękodzieło nie zrobi dobrego wrażenia. Cóż ci bowiem po łańcuszku lub kolczykach, które rozpadną się zaraz po pierwszym użytku. Albo takich, które pod wpływem kontaktu z wodą ulegną korozji? Dlatego już przy planowaniu produkcji sięgaj po akcesoria do biżuterii najwyższej jakości. Dziś dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się elementy do biżuterii, wykonane ze stali chirurgicznej.

 

Dlaczego warto na nie postawić? Przede wszystkim to tani surowiec, a prezentuje się elegancko (może imitować kolor srebra czy złota) i jest niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Biżuterię ze stali szlachetnej (stali chirurgicznej) trudno zarysować lub zmatowić, dlatego przez dług czas prezentuje się efektownie i elegancko. Stal szlachetna to również bardzo trwały stop, dzięki czemu biżuteria z niej wykonana jest bardziej odporna na ułamanie lub ukruszenie.

 

Co więcej, posiada ona powłokę ochronną przed promieniowaniem UV, co sprawia, że kolor na dłużej pozostaje intensywny, nie blaknie, a sama biżuteria mimo częstego wystawiania na słońce, wciąż zachwyca kolorystyką. Wykazuje również duża odporność na korozję — tym samym możesz z powodzeniem nosić ja podczas opadów deszczu czy śniegu bez obaw o to, że zardzewieje.

Wybierając akcesoria do biżuterii srebrne, zwróć uwagę na to, by było to srebro najwyższej próby, czyli srebro 925. Tylko ten rodzaj kruszcu zapewni odpowiednią trwałość poszczególnych elementów biżuterii.

 

Duży wybór rzeczy do robienia biżuterii znajdziesz na https://kamieniolomy.pl/polfabrykaty.

Kolorystyka wybranych elementów do biżuterii

akcesoria do biżuterii

fot. Pexels

Kolor wybranego elementu w biżuterii ma znaczenie przede wszystkim wizualne. Pamiętaj przy tym, że nawet odcień żółtego złota może różnic się nieco od siebie intensywnością, w zależności od wybranej partii półfabrykatów. Dlatego, jeżeli planujesz stworzyć komplet np. kolczyki, bransoletka i zawieszka, zwróć uwagę na to, czy wybrane elementy do stworzenia biżuterii mają na pewno ten sam odcień, czy to złota, srebra, czy inny.

Upewnij się, że wybrany element pasuje do pozostałych

Cokolwiek kupujesz: krawatkę, bigle, bazę bransoletki, łańcuszek, koraliki, rzemyki, pierścienie do podwieszania… upewnij się, że każdy z tych elementów będzie współgrał z pozostałymi. Jeśli więc posiadasz np. sztyft do kolczyków z otworem ok. 2,5 mm, to musisz wybrać pierścień do podwieszania lub łańcuszek o takiej średnicy, która przejdzie przez otwór w sztyfcie. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie przewlec jednego przez drugie, a co za tym idzie, nie stworzysz kompletnej biżuterii.

 

Teraz już wiesz, na co zwracać szczególną uwagę, podczas wyboru półfabrykatów jubilerskich do naszyjników czy bransoletki i kolczyków. Dzięki dobrze dobranym elementom do biżuterii stworzysz niepowtarzalne i trwałe ozdoby. Powodzenia!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ