Saturday, April 13, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel do studia tatuażu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel do studia tatuażu?

Kto robił już sobie tatuaż, wie o czym mowa

Fotel do tatuażu

fot. Unsplash

Najważniejszą rzeczą, której potrzebuje każdy tatuator, jest talent artystyczny, umiejętność wyczuwania potrzeb i gustu klienta, a także wysokiej jakości maszynka i trwałe, bezpieczne tusze. Ale otwierając własny salon trzeba zadbać o inne komponenty, od których zależeć będzie jakość i wygoda pracy zarówno dla mistrza, jak i dla jego klientów. Na jakie produkty do salonu tatuażu warto zwrócić uwagę i jak dobrać odpowiedni sprzęt? Jednym z ważniejszych jest fotel do tatuażu

 

Producenci proponują kilka odmian foteli dla tatuatorów. Wiele modeli ma anatomiczny kształt i jest łatwych w użyciu. Mistrz będzie mógł łatwo wyregulować wysokość siedziska, odwrócić się, oprzeć plecy. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę życzenia samego specjalisty. Fotel do tatuowania ważny jest również dla klienta, który będzie mógł spędzić kilka godzin w komfortowych warunkach.

 

Fotel do tatuowania ‒ na co zwrócić uwagę?

Aby podczas sesji klient mógł się maksymalnie zrelaksować, trzeba zadbać o pełen komfort. Pomogą w tym specjalne fotele do tatuowania. Konstrukcja jest pomyślana w taki sposób, aby klient odczuwał wygodę w dowolnej pozycji, w zależności od części ciała, na której tatuaż jest nanoszony.

 

Fotel do tatuowania powinien posiadać:

• otwór na głowę;
• możliwość unoszenia pleców na różne poziomy;
• poduszki i wałki, które można umieścić pod głową, pod pachą lub nogą, ewentualnie pod dolną część pleców, jeśli sesja odbywa się na siedząco.
• regulację wysokości, umożliwiającą dopasowanie fotela do wzrostu mistrza 

 

Oprócz cech funkcjonalnych fotel do tatuażu można dobrać również pod kątem wyglądu: koloru, stylu wykonania, aby harmonijnie wkomponował się we wnętrze salonu tatuażu. Przydatnym zakupem jest fotel w formie leżanki. Można na nim tatuować klientów na takich partiach ciała jak plecy, szyja i tył głowy. Konstrukcja zapewnia stałą, ale jednocześnie wygodną i zrelaksowaną pozycję. Warto też zwrócić uwagę na fotele, zawierające specjalne podstawki pod pachę lub nogę.

 

Ważnymi cechami są możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia poduszki, aby pozycja była jak najbardziej wygodna dla tatuatora i jego klienta. Ponadto nowoczesne fotele do tatuażu posiadają specjalne regulowane nóżki, które dopasowują się do nierównych podłóg i zapewniają stabilność i niezawodność w każdej pozycji.

 

Fotele do tatuażu znajdziesz w ofercie hurtowni fryzjerskiej na stronie https://salonova.pl/fotele-do-tatuazu

Jaki fotel do tatuażu wybrać?

Wybierając fotel do studia tatuażu trzeba zdecydować się na produkty wysokiej jakości. To pozwala zapewnić doskonałe warunki pracy  tatuatorowi oraz klientowi, który będzie mógł przybrać wygodną dla siebie pozycję ciała. Zawsze trzeba stawiać na najlepszy materiał wykorzystany na tapicerkę danego modelu oraz jego wypełnienie. Zarówno poduszki, podłokietniki, siedzisko powinno zawierać miękką piankę oraz pokrycie z ekoskóry, którą łatwo wyczyścić.

 

Fotel do studia tatuażu musi być gwarancją komfortu tatuatora, dlatego wybierając konkretny model trzeba uwzględnić prawidłowe regulowanie kątów ‒ podparcia pleców, nachylenia podłokietników, podnóżek oraz ustawienia odpowiedniej wysokości. Jest to główny składnik wyposażenia salonu, dlatego powinien być solidny. Meble do studia tatuażu powinny pasować nie tylko do wnętrza pomieszczenia. Ważne jest, aby zadbać o specjalistyczny fotel ‒ w końcu gość musi długo siedzieć bez zmiany pozycji, gdy mistrz wykonuje tatuaż.

 

Cechy fotela do studia tatuażu:

• miękkie siedzisko z regulacją wysokości;
• elastyczne oparcie z zagłówkiem przyjmującym żądany kąt nachylenia;
• ruchome sekcje nóg, które można rozkładać osobno;
• rama na stabilnej podstawie;
• hydrauliczny lub pneumatyczny mechanizm regulacji biegów.

 

Fotel do tatuowania powinien mieć solidne podparcie i być wykonany z wysokiej jakości surowców. Obicie często musi być myte i poddawane działaniu środków dezynfekujących, dlatego szczególną uwagę zwraca się na niezawodność materiałów. Fotel do salonu tatuażu powinien być wykonany z odpornej na ścieranie tapicerki, nie bać się wilgoci i płynów myjących. Dobrym wyborem jest elektryczny fotel do tatuażu, który zapewnia różne możliwości regulacji i ustawień a obsługiwany jest przy użyciu pilota.

 

Warto również zauważyć, że to model pełniący dwie funkcje ‒ może przyjąć całkowicie poziomą pozycję, co zamienia go w leżankę i umożliwia tatuowanie różnych partii ciała. Dodatkowo posiada wysuwany zagłówek z otworem na twarz, który pokryty jest wygodną poduszką, a także ma wysuwany podnóżek. Fotel wyposażono w składane podłokietniki, które w razie potrzeby można zdemontować.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ