Saturday, July 13, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Na co zwrócić uwagę przy zakupie legginsów?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie legginsów?

Takie do ćwiczeń powinny być jak druga skóra

legginsy

fot. Kaylee Garrett / Unsplash

Kupienie legginsów idealnych to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele opcji: z wysokim i niskim stanem, różnorodnej długości i grubości. Nie bez znaczenia są również oczywiście printy! Jak spośród tych wszystkich możliwości wybrać legginsy, które będą jak druga skóra?

 

Legginsy do zadań specjalnych

Najważniejszymi kwestiami, na które musisz zwrócić uwagę kupując legginsy, są: jakość tkaniny, długość spodni i rodzaj wykończenia w pasie. Te trzy czynniki znacznie wpływają na komfort użytkowania i od nich zależy, czy ćwicząc w swoich legginsach będziesz skupiać się faktycznie na treningu czy Twoją uwagę będzie odwracać niewygoda.

 

Rozciągliwe, poddające się materiały są lepsze do uprawiania sportów wymagających dużego zakresu ruchu – takich jak yoga, pilates czy podnoszenie ciężarów. Bardziej przywierające do ciała, zwarte tkaniny lepiej sprawdzają się w takich aktywnościach jak bieganie. Należy także zwrócić uwagę na to, jak Twoje wybrane legginsy będą sobie radzić z odprowadzaniem potu – niektóre tkaniny charakteryzują się wyjątkowo szybkim wysychaniem, dzięki czemu masz zapewniony komfort i ciepło.

 

Na co zwrócić uwagę kupując legginsy?

Najlepszym sposobem na to, aby sprawdzić, czy dane legginsy spełnią Twoje oczekiwania jest ich założenie, a następnie wykonanie kilku typowych dla danego sportu aktywności. Wykonaj „test kucania” – sprawdź, jak legginsy układają się w kroku i pasie. Czy cokolwiek Cię uwiera i sprawia dyskomfort? Pamiętaj, że dążysz do tego, aby legginsy były dla Ciebie jak druga skóra – kwestie estetyczne są oczywiście ważne, ale nigdy nie przekładaj prezencji legginsów nad ich wygodę. Ostatecznie to nie sukienka na ważne wyjście!

Pas

Legginsy z wysokim stanem są generalnie bardziej praktyczne od biodrówek szczególnie, jeśli zależy Ci na wysmukleniu talii. Biodrówki mogą się nieprzyjemnie wrzynać w ciało, dodatkowo się zsuwać. To samo niestety dotyczy legginsów z wysoką talią, jeśli wykonane są z nieodpowiedniego materiału – sprawdź, czy nie zwija się on w trakcie ruchu.

Jakość materiału legginsów

Legginsy powinny być wykonane z materiału nieprześwitującego i podatnego na rozciąganie. Wykonaj test przysiadu przed lustrem – jeśli tkanina naciąga się w taki sposób, że widać Twoją bieliznę oznacza to, że materiał jest niskiej jakości i w najmniej odpowiednim momencie może po prostu się przerwać.

Dopasowanie

Twoje legginsy powinny przywierać do ciała tak, abyś mogła o nich zapomnieć. Jeśli konieczne jest ich poprawianie i podciąganie, na pewno nie sprawdzą się w trakcie intensywnych treningów.

Długość

Do wyboru masz legginsy do kolan, kończące się w łydce i długie do kostek. Sprawdź, w których najlepiej się czujesz i które sprawiają, że ćwiczy Ci się najwygodniej.

Łatwość w ubieraniu

Twoje legginsy powinny być tak wygodne w zakładaniu i ściąganiu, jak w noszeniu. Nie możesz „walczyć” z tą częścią ubrania – to nie tylko niepraktyczne, ale po prostu świadczy o braku dopasowania legginsów do Twojego ciała.

Odprowadzanie wilgoci

Nie chcesz, żeby każda drobinka potu odznaczała się na Twoich legginsach. Dlatego wybieraj materiały i kolory, które będą maskować pot i szybko wysychać. To szczególnie ważne przy intensywnych sportach, takich jak bieganie, kardio czy podnoszenie ciężarów.

Przemyślany krój legginsów

Niektóre legginsy dopasowane są do konkretnych rodzajów sportu. I tak na przykład w przeznaczonych do biegania często można znaleźć małą kieszonkę (najczęściej na odcinku lędźwiowym), w której zmieszczą się klucze lub telefon. Spodnie do wspinaczki mają odpowiednie przeszycia i elementy antypoślizgowe ułatwiające bouldering. Z kolei legginsy do yogi są wyjątkowo rozciągliwe, dzięki czemu wykonanie każdej assany jest równie proste, jak przy ćwiczeniu nago. Warto wybierać legginsy sprawdzonych, doświadczonych w tworzeniu ubrań dla sportowców marek. Tego typu spodnie nie są tanie, ale np. na Zalando Lounge możesz liczyć na duże przeceny – szczególnie z kuponami rabatowymi:

https://oncecouponatime.com/pl/kod-rabatowy/zalando-lounge

Legginsy a Twoje samopoczucie

Wybieraj zawsze takie, które sprawiają, że po prostu czujesz się dobrze. Wygodne ubranie, w którym dobrze się czujesz i podobasz się sobie zwiększy Twoją motywację do ćwiczeń w czasie, gdy nie do końca będziesz miała ochotę na intensywny trening.

Praktyczne wskazówki, jak testować legginsy

• Test przysiadu przed lustrem ‒ sprawdź, czy tkanina nie prześwituje i jak układa się w pasie.
• Wykonaj jedno, wyjątkowo trudne ćwiczenie w legginsach, które mają Ci służyć do podobnych treningów
• Jeśli decydujesz się na długie legginsy, załóż je do obuwia, w którym planujesz ćwiczyć. Sprawdź, jak układają się wokół kostki i czy nic Cię nie uwiera na styku spodni i obuwia.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ