Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Specjaliści od zdrowego trybu życia są zdania, że każdy dorosły człowiek potrzebuje ośmiu godzin snu i dobrego materaca

jak wybrać materac?

Jak wybrać materac? (fot. materiały prasowe)

Chcąc się wysypiać, należy przede wszystkim znaleźć czas na sen. Specjaliści od zdrowego trybu życia są zdania, że każdy dorosły człowiek potrzebuje ośmiu godzin snu. Owszem, można funkcjonować śpiąc po sześć godzin, a nawet krócej, jednak prędzej czy później ciągłe zmęczenie zacznie się dawać we znaki – początkowo mogą pojawić się chociażby problemy z koncentracją, a w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do rozwoju poważniejszych chorób. Ze względu na własne zdrowie i dobre samopoczucie warto więc zadbać o odpowiednią ilość snu w dobrych warunkach.

Kanapa czy łóżko z materacem?

Oglądając amerykańskie seriale można dojść do wniosku, że meblem doskonałym do spania jest kanapa – wszak niemal przy każdej okazji można spotkać się tam ze stwierdzeniem, że ktoś prześpi się na kanapie. Owszem, jest to optymalne wyjście (kanapa nie zajmuje zbyt wiele miejsca) jednak tylko do spania okazjonalnego. Każdy, kto dłużej spał na kanapie z pewnością budził się rano niewyspany i narzekał na problemy z kręgosłupem. W trosce o zdrowie i komfortowy sen warto jest zdecydować się na łóżko na ramie i wygodny materac. Pojawia się jednak zagwozdka – jaki materac będzie najlepszy?

Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybór najlepszego materaca to wcale nie jest taka prosta sprawa, jak może się z pozoru wydawać. Co prawda, materac to nie jest rzecz, którą kupuje się na całe życie, jednak też nie wymienia się go co kilka miesięcy. Inwestycja w materac dobrej jakości sprawi, że posłuży on przynajmniej przez kilka lat. Czytając dostępne publikacje na temat różnych rodzajów materacy szybko można dojść do jednego wniosku – idealny materac, który sprawdzi się u każdego, po prostu nie istnieje. Dzieje się tak dlatego, że każdy użytkownik ma nieco inne potrzeby i wymagania. Dla jednego najlepszym rozwiązaniem będzie gruby materac na solidnych sprężynach, z kolei ktoś inny pod niebiosa będzie wychwalał zalety materacy piankowych. Z pewnością nie warto dokonywać wyboru w ciemno – dla pewności, przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto jest przetestować różne rozwiązania.

Technologia i zastosowane materiały

Producenci materaców do spania stawiają przed konsumentem spore wyzwanie. Na rynku jest bowiem dostępna cała masa różnorodnych rozwiązań. W ostatnim czasie bardzo popularne były na przykład materace lateksowe. Jest to stosunkowo drogi produkt, jednak cechuje się wysoką jakością i dużą wytrzymałością. Inną możliwością jest zakup materacy o tradycyjnej, materiałowej powłoce. Kupując materac warto też zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Niektóre produkty oparte są o technologię sprężyn, a dla wypełnienia innych zastosowano specjalistyczną piankę. Zarówno jedna jak i druga technologia posiada szereg zalet. Istotnym czynnikiem jest także grubość materaca – istnieje pogląd mówiący o tym, że im materac jest grubszy, tym wygodniej się na nim śpi. Niezależnie od tego, na jaki model padnie ostateczny wybór, to decyzja o zakupie materaca powinna być dobrze przemyślana – w końcu to od tego produktu zależy komfort naszego snu.

Źródło: https://sklep.selene.pl/

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Gaba 18 września, 2018

    Najlepiej wybrać materac taki jaki się lubi, ja wolę raczej twardsze dlatego kupowałam sprężynowy z firmy NAP NAP. Słyszałam o ich produktach bardzo dobre opinie, a że byłam na etapie zakupowym to postawiłam na ich NAP Spring. Jest mega wygodny, dobrze zaprojektowany i przede wszystkim bardzo solidnie wykonany. Oceniam na 5 gwiazdek 😉

  • cornhole board 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: miastokobiet.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-materaca/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ