Thursday, May 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubrań w Internecie?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubrań w Internecie?

Kto jeszcze nie kupował ciuchów w sieci ‒ ręka do góry!

Kupowanie ubrań w Internecie

Kupowanie ubrań w internecie ma jeden mankament ‒ nie pozwala na przymiarki / fot. Pexels

Sklepy internetowe cieszą się w dzisiejszych czasach niezwykłą popularnością. Kupujemy w nich bardzo chętnie ubrania na każdą okazję. Jest to związane przede wszystkim z niewątpliwymi zaletami tego rodzaju zakupów, jak większa różnorodność i dostępność towaru, niższe ceny, możliwość zwrotu i wiele innych. Na co zwrócić uwagę przed kupowaniem ubrań w Internecie?

 

Dokładne oznaczenia rozmiarów ubrań

Kwestią, na która na pewno należy zwrócić uwagę, jest dokładność oznaczenia rozmiarów ubrań. Przeciętny stacjonarny sklep z sukienkami oferuje na przykład najczęściej ubrania oznaczone w sposób standardowy – rozmiarówką od XS, do XL i wyżej. Nie jest to oczywiście oznaczenie dokładne, ponieważ różne kobiety mają różne sylwetki i może się okazać, że nie da się dobrać odpowiedniego modelu danej sukienki. Na szczęście każdy model można przymierzyć.

Jednak w sklepach internetowych nie ma takiej możliwości. Dlatego warto kupować przede wszystkim tam, gdzie sukienki oznacza się znacznie dokładniej, podając długość i szerokość poszczególnych elementów. Należy przy tym oczywiście znać dokładnie swoje wymiary – centymetr krawiecki pomoże łatwo rozwiązać ten problem. We wszystkich sklepach internetowych zakupiony towar można zwrócić w ciągu dziesięciu dni (jeżeli oczywiście jest nieużywany), jednak w takiej sytuacji konieczne jest pokrycie kosztów wysyłki.

Kupowanie ubrań w Internecie ‒ czas i koszty wysyłki

Kupowanie ubrań w Internecie należy też poprzedzić sprawdzeniem, jaki jest czas i koszty wysyłki. W dobrych sklepach informacja o tym, w jakim czasie zamówienie zostanie zrealizowane (paczka trafi w ręce kuriera) i ile kosztować będzie przesyłka, powinna być dobrze widoczna. Taką politykę w tym zakresie prowadzi na przykład internetowy sklep z ubraniami dla kobiet Kubaszka. Warto na to zwrócić uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, czasami może się zdarzyć, że przesyłka zostanie nadana w czasie dłuższym, niż standardowo przewidziany ze względu na przykład na to, że danego rozmiaru nie ma na stanie i musi zostać zamówiony. W wielu sklepach kupujący ma możliwość wyboru spośród kilku firm kurierskich, które mogą różnić się ceną.

Zasady dotyczące zwrotu zakupionego towaru

Warto upewnić się również, jakie dokładnie są zasady zwrotu zakupionego towaru. Zgodnie z prawem każdy produkt kupiony w sklepie internetowym można zwrócić w ciągu nie więcej niż dziesięciu dni. Może się jednak zdarzyć, że dany sklep idzie swoim klientom na rękę i przyjmuje zwroty w dłuższym czasie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Wiki 24 września, 2021

    ja zwracam uwagę na opinie o sklepie czy ma pozytywne i ile ma ogólnie opinii 😉 i czy szyte w Polsce 😉 dlatego polecam KLENZIS dobra marka i fajne sukienki

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ