Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Na co zwrócić uwagę, kupując dziecku zabawkę?

Na co zwrócić uwagę, kupując dziecku zabawkę?

Na co warto zwrócić uwagę?

Kupowanie zabawek dla dziecka nie powinno odbywać się pochopnie.

Kupowanie zabawek dla dziecka nie powinno odbywać się pochopnie. / fot.FreeLoona / Pixabay

Kupowanie zabawek dla dziecka nie powinno odbywać się pochopnie. Nie każde puzzle, misie i figurki, które zobaczymy na sklepowej półce, będą odpowiednie dla naszego kilkulatka. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Statystyki są przerażające

Niestety z danych statystycznych wynika, że ponad 1/3 zabawek, dostępna w polskich sklepach, nie spełnia, określonych przepisami norm. Niebezpieczne dla dzieci produkty są od czasu do czasu wycofywane są z obiegu, ale najczęściej dopiero wtedy, gdy któreś dziecko dozna poważnego urazu. Zadławienia, zatrucia, okaleczenia – to wypadki, którym ulegają dzieci ze względu na nieodpowiednie zabawki.

Wybierz solidnego producenta

Przede wszystkim warto postawić na firmę z tradycjami. Przykładem może być chociażby firma Spin Master, produkująca słynną serię Psi Patrol. To producent, który istnieje na rynku zabawek od 1994 roku. W ciągu dwudziestu lat rozwinął się od jednoosobowej firmy, aż po wielkie przedsiębiorstwo, które jest dzisiaj znane na całym świecie. Spin Masters dba o to, aby wszystkie, wypuszczane na rynek zabawki były w pełni bezpieczne dla dzieci. Psi Patrol zabawki oraz inne produkty tej marki posiadają niezbędne atesty i zezwolenia.

Dostosuj zabawkę do wieku dziecka

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, kupując dziecku zabawkę jest przedział wiekowy. Każda zabawka powinna posiadać oznaczenie, do jakiego wieku jest dostosowana. Przykładowo Psi Patrol zabawki wypuściły na rynek figurki psa Rocky, który jest policjantem. Zabawka jest dość duża i nie posiada elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Producent uznał jednak, że optymalnym wiekiem, w którym dzieci mogą skorzystać z takiej zabawki jest od 3 do 6 lat.

Zabawki, które bawią i uczą

Pamiętaj też, że odpowiednio dobrane zabawki mogą pełnić funkcje edukacyjne. Wracając do przykładu producenta Spin Master, Psi Patrol zabawki zostały stworzone w taki sposób, aby jednocześnie bawić i uczyć. Dzięki nim twoje dziecko pozna nazwy poszczególnych zwierząt, dowie się czym zajmuje się policjant, czym strażak, a co robi koparka.

Stań się towarzyszem zabaw twojego dziecka

Kupując dziecku Psi Patrol zabawki, jak i inne gadżety, nie zapominaj też o tym, że nie możesz malucha pozostawiać samemu sobie. To dzięki tobie poznaje świat i to ty musisz być jego przewodnikiem. Poświęć trochę czasu i korzystając z kupionych zabawek opowiedz dziecku o tym, jak wygląda świat. Z pewnością takie wspólne spędzanie czasu będzie miało dobry wpływ na jego rozwój.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ