Monday, July 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Na co uważać przy przedłużaniu włosów?

Na co uważać przy przedłużaniu włosów?

Wydawałoby się, że zabieg przedłużania czy zagęszczania włosów, to taka prosta sprawa. Przed zabiegiem należy najpierw zrobić rozeznanie.

Aby zabieg poprawiający wygląd, gęstość i długość włosów był bezpieczny, należy dobrać odpowiednią metodę dla danej osoby, danego rodzaju włosów oraz oczekiwań. / fot. fotolia

Przedłużając włosy, albo zagęszczając włosy po raz pierwszy, mamy obawę o to, czy własne włosy po ściągnięciu włosów doczepionych nie będą zniszczone. Poniekąd słusznie. Ryzyko zawsze istnieje, tak samo jak w przypadku standardowej wizyty u fryzjera – czy wyjdzie kolor, czy włosy będą dobrze ścięte, czy efekt finalny po uczesaniu będzie się podobał. Dlatego tak jak w przypadku fryzjera, stylistę do przedłużania włosów wybiera się „na lata”.

Aby zabieg poprawiający wygląd, gęstość i długość włosów był bezpieczny, należy dobrać odpowiednią metodę dla danej osoby, danego rodzaju włosów oraz oczekiwań. / fot. fotolia

Aby zabieg poprawiający wygląd, gęstość i długość włosów był bezpieczny, należy dobrać odpowiednią metodę dla danej osoby, danego rodzaju włosów oraz oczekiwań. / fot. fotolia

Wybierając stylistę przedłużającego włosy, zwróć uwagę przede wszystkim na opinie o nim oraz na doświadczenie, czyli: przeglądnij Internet, sprawdź gdzie ta osoba pracowała i pracuje, na jakich metodach przedłużania włosów wykonuje zabiegi, jakie ma certyfikaty i na jakich markach pracuje. Podejmując decyzję o wyborze stylisty, możesz zdecydować się na zabieg w salonie, albo tzw. mobilną stylistkę. Wybór tej drugiej ma tą zaletę, że zazwyczaj będzie taniej i będzie bardziej elastyczna odnośnie terminu. Jeśli zdecydujesz się na zabieg w salonie, otrzymujesz gwarancję na zabieg, możliwość wykonania kompleksowej usługi na Twoich włosach – mycie, koloryzację, przedłużenie i zagęszczenie włosów, strzyżenie i wymodelowanie oraz pewność, że Twój stylista nagle nie „zniknie”, kiedy będziesz miała jakiś problem z włosami, albo będziesz potrzebowała wykonać kolejny zabieg.

Aby zabieg poprawiający wygląd, gęstość i długość włosów był bezpieczny, należy dobrać odpowiednią metodę dla danej osoby, danego rodzaju włosów oraz oczekiwań. Jeśli włosy chcesz zrobić na krótki czas, raczej nie decyduj się na metody najbardziej wytrzymałe, tylko na najmniej inwazyjne – takie, które będzie łatwo ścignąć po krótkim czasie – np. metodę taśmową skin-weft,, tzw.„kanapkową”, albo easy-loop. Jeśli jest to pojedyncza okazja, np. sesja zdjęciowa, metoda clip-on, czyli taśmy na klipsach też może okazać się dobra. Należy tylko pamiętać, żeby nie nosić włosów na klipsach non-stop – klipsy zakładane przez kilka miesięcy w tych samych miejscach mogą spowodować uszkodzenie włosów.

Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne – wybierz najdelikatniejszą metodę o najmniejszych łączeniach (np.LASER EXTEND, Infralight). Unikaj stosowania grubych pasm, gdyż mogą spowodować nadmierne obciążenie Twoich włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt wizualny i jednocześnie, aby noszenie włosów przedłużanych pasemkami było w 100% bezpieczne, do zagęszczenia włosów (zwiększenia objętości) powinnaś zastosować 50-75 pasm o gramaturze 0,4-0,8g, do przedłużenia o 10-15cm około 100-125 pasemek, a do przedłużenia z zagęszczeniem i osiągnięcia burzy włosów – minimum 150 pasemek. Im cieńsze i słabsze masz własne włosy, tym lżejsze pasemka powinnaś zakładać.

Wreszcie należy wspomnieć o jakości włosów do przedłużania. Aby długo cieszyć się nienaganną fryzurą i uniknąć plątania się włosów doczepionych, zawsze zakładaj najwyższej jakości włosy do przedłużania z pewnego źródła. Godne polecenia są w szczególności włosy dziewicze, włosy słowiańskie, włosy Balmain Hair, włosy Beauty-for-You, włosy Hairdreams.

I na koniec jeszcze jedna istotna kwestia – nie noś włosów przedłużanych dłużej, niż zaleca stylista – lepiej ściągnąć włosy trochę za wcześnie, niż trochę za późno. Jeśli „przenosisz” włosy doczepiane zbyt długo, narazisz swoje własne włosy na splątanie między skórą głowy a łączeniami.

Tomasz, Zespół Beauty For You

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Marta 24 czerwca, 2016

    Wiem jedno, przed podjęciem decyzji o przedłużeniu trzeba dobrze zaznajomić się z tematyką: dostępne metody, opinie dotyczące osób zajmujących się tym itp. Polecam między innymi lekturę na stronie http://www.beauty-for-you.com.pl/home-page/ . Pamiętajcie dziewczyny, żeby znaleźć naprawdę rzetelną osobę, która nie zniszczy wam włosów. Ja za pierwszym razem tak się nadziałam i potem pół roku płakałam nad stanem swojej głowy!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ