Wednesday, July 24, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / Myśli Zebrane: Karo Akabal

Myśli Zebrane: Karo Akabal

Co nas podnieca?

Karo Akabal podczas 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Karo Akabal podczas 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Jak dać sobie prawo do odczuwania przyjemności? Jak wpływają na nasze życie prawdy i mity na temat seksu, oraz manipulowanie seksualnością? Jak codziennie pielęgnować relację z Erosem, aby mieć siłę, by wziąć życie za rogi? Karo Akabal była Gościem Specjalnym 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet. Zebrałyśmy najgorętsze myśli love&sex coach

 

Nasza seksualność jest wyjątkowa, podobnie jak linie papilarne. To, jak i na co reagujemy, co nas podnieca, a co nas zatrzymuje, wynika z osobistego kodu, który jest wypadkową tego, kim jesteśmy.

 

Żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak rozbudzić pożądanie, trzeba zrozumieć, czym są motylki, które budzą się w naszym ciele i skąd bierze się to, co raz się pojawia, a raz gaśnie.

 

Kiedy czujemy, że nasze pożądanie usypia, sięgamy po poradniki. Poradniki nie pozwalają nam na wejście głębiej i poznanie naszej indywidualnej relacji z Erosem. Tam nie ma łatwych i prostych odpowiedzi na pytania, dlaczego nie mamy ochoty na seks.

 

Trening Przyjemności polega na powiększaniu pojemności naszego organizmu na przyjemność. Przyjemność przez wielkie P jest niezbędna do tego, aby mieć dobre życie seksualne oraz dobre życie w ogóle. To nie jest tak, że trenujesz przez tydzień, a potem masz super seks.

 

Trening Przyjemności jest praktyką, która ma nam pomóc odzyskać kontakt z samą sobą. Chodzi o 15 minut głębokiej, intymnej relacji z naszą esencją. Być może stworzyłyśmy sobie życie, również seksualne, które zupełnie nie pasuje do tego, kim my właściwie jesteśmy? I kiedy zaczynamy praktykować Trening Przyjemności, to dowiadujemy się różnych rzeczy o sobie. W konsekwencji otwieramy się na głębszy kontakt z naszym partnerem.

 

Odpowiednia ilość przyjemności pozwala nam znieść trudy odkrywania i konfrontowania tego, co jeszcze mamy do zrobienia w życiu. Żeby złapać byka za rogi i żyć tak, jak zawsze chciałyśmy żyć, musimy dostarczać sobie przyjemności. I nie mówię o trzech gałkach lodów dziennie, manicure czy serialu na Netfliksie.

 

Na różnych etapach rozwoju ludzkości wprowadzano wiele uregulowań dotyczących ludzkiej seksualności. Pierwszy dotyczył władzy jednych ludzi nad drugimi, i nie mówię tu o władzy mężczyzn nad kobietami, ale o stworzeniu organizacji, gdzie jedna osoba (król, prezes, zarządca) jest ważniejsza od innych. Nasza seksualność została wpleciona w system władzy i w walkę o udowadnianie, kto i kim rządzi.

 

Dzielenie życia na sacrum i profanum, kilkadziesiąt lat wtłaczania sobie w głowy różnych koncepcji na temat ludzkiej seksualności, pozostawiło ślady w naszym systemie nerwowym. Żyjemy w naszej kulturze tutaj, w Polsce, a to oznacza, że nasze komórki dzielą wspólną i trudną historię z naszymi praprzodkami.

 

Człowiek, który pozwala sobie na odkrywanie przyjemności, jest trudny do zmanipulowania. W miejscach, w których trwają wojny, władza mocno kontroluje życie seksualne obywateli. Wyobraźmy sobie 19-stolatków, których seksualność wyraża się w silnych i kompulsywnych formach. Kiedy przywódca mówi, że mają iść na wojnę, to idą. Gdyby jednak wiedli pozytywne życie seksualnie w zgodzie z energią, która płynie w ludzkich ciałach, to nikt by ich do tego nie zmusił.

karo akabal

Gościem 21. KMK i Anety Pondo była Karo Akabal / fot. Barbara Bogacka

Karo Akabal – love&sex coach, trenerka rozwoju osobistego w obszarze seksualności, trenerka komunikacji intymnej, jedna z niewielu tak gruntownie wykształconych i doświadczonych ekspertek w Polsce. Karo Akabal była Gościem Specjalnym 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ