Sunday, July 14, 2024
Home / Miasto Podróży  / Muzyczna wiosna – koncerty i festiwale w Krakowie

Muzyczna wiosna – koncerty i festiwale w Krakowie

Kraków stolicą Polski?

Jay Kay w samochodzie

Już 23 maja pojawi się Jamiroquai, jeden z najlepszych zespołów funkowych. / fot. Charlie Gray

W maju i czerwcu Kraków stanie się znów stolicą Polski, tym razem muzyczną – odbędzie się tu kilkanaście fantastycznych koncertów światowych gwiazd muzyki.

Jamiroquai

Już 23 maja pojawi się Jamiroquai, jeden z najlepszych zespołów funkowych. To oni albumem „Traveling Without Moving” dzierżą rekord najlepiej sprzedającego się albumu funkowego w historii. Na czele grupy stoi charyzmatyczny Jay Kay, który słynie z tego, że uwielbia nakrycia głowy. Ciekawe, co nałoży w Krakowie?

Jay Kay z zespołu Jamiroquai

Już 23 maja odbędzie się koncert Jamiroquai, jednego z najlepszych zespołów funkowych. / fot. Charlie Gray

Maroon 5

6 czerwca pojawi się Maroon 5 – potrójny zdobywca nagrody Grammy.

Koncerty w Tauron Arenie – Impact Festiwal, Tool, KISS

Dwukrotnie będziemy mieć święto ciężkich brzmień: 11 czerwca do Tauron Areny zawita Impact Festiwal (tym razem tylko na jeden dzień, ale za to na jednej scenie znajdzie się miejsce dla Tool, Alice In Chains i Black Label Motorcycle Club), natomiast 25 i 26 czerwca ten sam obiekt będzie gościć Mystic Festival z kilkudziesięcioma metalowymi kapelami, takimi jak Slipknot, King Diamond, Testament, Sabaton czy Within Temptation. Pomiędzy tymi festiwalami trzeba będzie jeszcze znaleźć czas na koncerty KISS (18 czerwca), Roda Stewarta (21 czerwca) i Muse (22 czerwca). Ten swoisty maraton zakończą Diana Krall (28 czerwca) i Mark Knopfler, dawny lider Dire Straits, który pojawi się 10 lipca.

Leszek Gnoiński

Dziennikarz muzyczny o imponującym dorobku: autor książek muzycznych i biografii, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej. Publikował między innymi w: „Machinie”, „Newsweeku”, „Wprost”, czy w portalach cgm.pl (był red. naczelnym), onet.pl czy t-mobilemusic.pl. Członek Akademii Fonograficznej przyznającej Fryderyki. Prowadził też autorskie audycje w Radiu 94 i krakowskim ExFM.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ