Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Muzyczna jesień w Cieszynie

Muzyczna jesień w Cieszynie

Międzynarodowy Festiwal Muzyki wokalnej Viva il canto to święto muzyki, które raz w roku zamienia klimatyczny Cieszyn w europejską stolicę wokalistyki.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki wokalnej Viva il canto to święto muzyki, które raz w roku zamienia klimatyczny Cieszyn w europejską stolicę wokalistyki. Wrósł w miasto i jest obecnie jednym z najważniejszych tego typu festiwali w Polsce. Zapraszamy od 7 do 12 października na Viva il canto!

Viva il canto

Festiwal „Viva il canto” organizowany jest w Cieszynie od roku 1992. / fot. materiał prasowy

Na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, ale także we wnętrzach Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Klasztoru SS Boromeuszek, Restauracji Historycznej „Pod Brunatnym Jeleniem” i w Kinie „Piast” wystąpią znani artyści sceny wokalnej: Soliści: Kałudi Kałudow, Marián Lukáč, Petya Ivanova, Aleksander Teliga i inni; Chór Kameralny Ad Libitum, Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”; Orkiestra „Musica Juvenalis”, Barokowa Orkiestra Festiwalowa; a za pulpitem dyrygenckim Igor Dohovič. W Cieszynie wystąpi również Magda Brudzińska z projektem „Colorovanka”, Zespół Besquidians, Duet Gitarowy T&R. Festiwal zabierze melomanów w podróż do Neapolu, Hiszpanii, Argentyny i Portugalii a także na krakowski Kazimierz. Zachwyci monumentalnym wykonaniem Pieśni biblijnych Antoniego Dworzaka. Zaskoczy, prezentując odkryte w archiwach, nie wykonywane do tej pory współcześnie Kantaty Cieszyńskie. A na finał, z udziałem ponad setki wykonawców, obdaruje widzów znanymi, pięknymi utworami z dzieł scenicznych Pucciniego, Bizeta i Verdiego.

Festiwal „Viva il canto” organizowany jest w Cieszynie od roku 1992. Znajdują tu swoją muzykę miłośnicy opery, operetki i musicalu, publiczność oczekująca bardzo znanych, mniej znanych i najnowszych dzieł muzyki wokalno-instrumentalnej, a także ci, którzy lubią jazz i muzykę popularną w dobrym wykonaniu. Oferta festiwalu jest bardzo zróżnicowana. To repertuar dla starszych i młodszych, dla wytrawnych melomanów i dla tych, którzy chcą rozpocząć muzyczną przygodę, dla wszystkich, którzy kochają śpiew.

Rezerwacji biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych. Na Koncert Galowy bilety można kupić także online korzystając ze strony: www.teatr.cieszyn.pl

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 메이저놀이터 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information to that Topic: miastokobiet.pl/muzyczna-jesien-w-cieszynie/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ