Friday, December 3, 2021
Home / Kultura  / 9.edycja Mustache Warsaw Yard Sale

9.edycja Mustache Warsaw Yard Sale

Targi mody Mustache Warsaw Yard Sale to cykliczna impreza modowa, odbywająca się dwa razy do roku, która już od pięciu lat gości w warszawskich przestrzeniach i skupia licznych wystawców z całej Polski. Wiosenna edycja popularnego

Mustache Warsaw Yard Sale

Mustache Warsaw Yard Sale / fot. materiał prasowy

Targi mody Mustache Warsaw Yard Sale to cykliczna impreza modowa, odbywająca się dwa razy do roku, która już od pięciu lat gości w warszawskich przestrzeniach i skupia licznych wystawców z całej Polski. Wiosenna edycja popularnego Mustache’a odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki już 25 maja.

Mustache Warsaw Yard Sale

Mustache Warsaw Yard Sale / fot. materiał prasowy

Od samego początku celem organizatorów jest stworzenie kulturalnej perełki bloku wschodniego. Na przekór stereotypom jakoby polski wąs był czymś wstydliwym, pod wąsatym szyldem odbywa się najważniejsza impreza streetwearowa w Polsce. Mustache Warsaw stworzyli pierwszy event odpowiadający na potrzeby Polaków, wypełniając niszę i rozpoczynając tym samym trend organizowania tego typu targów.

Mustache Warsaw Yard Sale pokazuje jak istotny jest segment mody ulicznej na polskim rynku. O ile pierwsza edycja gościła kilkunastu wystawców, o tyle w grudniu 2012 na targi przybyło przeszło 300 wystawców i około 10 000 zwiedzających. Impreza zrzesza zarówno bardzo młodych twórców, dla których jest to często pierwsze publiczne zaprezentowanie swojej twórczości, jak i dobrze znanych wszystkim, istotnych graczy branży mody (Ania Kuczyńska, Kowalski, Lous, Madox, Mozcau by Justin).

Bez dwóch zdań to najbardziej znane wydarzenie promujące zdolnych, polskich, często niszowych projektantów tworzących w obrębie mody, designu i sztuki. (Slow Dizajn)

Ostatnia edycja Mustache pobiła wszelkie rekordy, hala w Soho Factory przez pół dnia pękała w szwach. Do ambitnego planu stworzenia wschodnioeuropejskiej edycji targów Bread&Butter, które przyciągają do Berlina fanów mody z całego świata (…) brakuje naprawdę niewiele. Trochę pieniędzy, nowego ciekawego miejsca i kilkorga ludzi, których tak mocno jak ich kręci moda. (InStyle Polska)

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach