Friday, June 14, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Zadbaj o swoją skórę jesienią

Zadbaj o swoją skórę jesienią

Pielęgnacja skóry w okresie jesiennym jest niezwykle istotna. Minione wakacje pozostawiły na niej pamiątki w postaci licznych przebarwień. Skóra po lecie jest odwodniona, przesuszona, zanieczyszczona i pozbawiona blasku.

Zabieg złuszczający

Pielęgnacja skóry w okresie jesiennym jest niezwykle istotna. Minione wakacje pozostawiły na niej pamiątki w postaci licznych przebarwień. Skóra po lecie jest odwodniona, przesuszona, zanieczyszczona i pozbawiona blasku.

Zabieg złuszczającyJak należy pielęgnować cerę , gdy lato przechodzi w jesień oraz jakim zabiegom kosmetycznym warto poddać się w gabinecie, by przygotować skórę na chłodniejsze dni podpowiada mgr Anna Kuras, kosmetolog w Klinice Promocji Zdrowia MTTEstetica.

Wszelkie kuracje warto rozpocząć od dogłębnego oczyszczenia cery. Jesień to idealna pora na różnego rodzaju zabiegi złuszczające. Doskonale sprawdzą się peelingi chemiczne. Odpowiednio dobrane i wykonane poprawią stan każdej cery. Dzięki nim pozbędziemy się pogrubionego naskórka, zanieczyszczeń, przebarwień, a nawet blizn potrądzikowych, czy też delikatnych zmarszczek. Cera nabierze blasku, a wszelkiego rodzaju niedoskonałości i zmarszczki będą mniej widoczne. Peeling chemiczny to mieszanina związków chemicznych w określonym stężeniu. Największą popularnością cieszy się peeling migdałowy i glikolowy.

W naszej Klinice oferujemy zarówno peelingi medyczne, jak i kosmetyczne. Peeling medyczny jest bardziej inwazyjny i od kosmetycznego różni się stężeniem substancji aktywnych. Zarówno jeden jak i drugi przynosi doskonałe rezultaty pod warunkiem, że jest wykonywany w serii kilku zabiegów. W MTTEstetica pracujemy wyłącznie na preparatach renomowanych firm: Filorga, Mediderma, Sesderma, Xylogic Professional i Mesoestetic.

Doskonałą alternatywą do peelingów chemicznych jest mikrodermabrazja, zabieg polegający na kontrolowanym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę diamentową. W przypadku młodych cer świetnie się sprawdzi peeling kawitacyjny, czyli złuszczanie skóry wykonywane za pomocą wibracji ultradźwiękowej. O wyborze metody decyduje kosmetolog.

Nie zapominajmy, że kluczem do doskonałej cery jest podtrzymywanie efektu powyższych zabiegów odpowiednio dobranymi preparatami kosmetycznymi stosowanymi w codziennej pielęgnacji. Jeśli masz problem ze zdiagnozowaniem rodzaju cery i doborem odpowiednich preparatów w MTTEstetica służymy profesjonalną, bezpłatną poradą. Pomożemy Ci skomponować odpowiednią pielęgnację domową dostosowaną do potrzeb Twojej skóry.

Anna Kuras,

mgr zdrowia publicznego, kosmetolog

MTTEstetica Klinika Promocji Zdrowia

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Ania 7 listopada, 2013

    peelingi chemiczne, peeling medyczny, mikrodermabrazja

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ