Tuesday, June 18, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru 2013 (zdjęcia)

Pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru 2013 (zdjęcia)

14 marca w studio Domaniewska wybrani młodzi dyplomanci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje kolekcje. Galę podobnie jak przed rokiem poprowadziła Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak.

14 marca w studio Domaniewska wybrani młodzi dyplomanci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje kolekcje. Galę podobnie jak przed rokiem poprowadziła Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak.

Gala dyplomowa MSKPU 2013

Zdjęcie 1 z 13

Mateusz Szymkowiak, Ada Fijał / fot. Kurnikowski/AKPA

 

MSKPU co roku swoim studentom daje szansę zaistnieć na rynku modowym zapraszając na pokaz przedstawicieli świata mody, firm odzieżowych, showroomów, reporterów, dziennikarzy czy też stylistów. Podczas tego wydarzenia mogliśmy obejrzeć 15 najlepszych kolekcji, które kilka dni wcześniej zostały wybrane przez komisję podczas obrony dyplomów. Gala była również miejscem premiery książki założycielki warszawskiej MSKPU – Magdaleny Płonki. „Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym” to idealna lektura dla początkujących projektantów jak również całej branży modowej w Polsce.

Najwięcej nagród od jury i partnerów otrzymała Aleksandra Sulżyńska, która pokazała futurystyczną kolekcję inspirowaną rewolucją francuską. Młoda projektantka otrzymała m.in. staż w firmie Levi’s, wyróżnienie Fashion Magazine, K MAG i Moda Forum.

Jestem tak oszołomiona, że tak naprawdę jeszcze nie wiem ile zgarnęłam. Nie spodziewałam się takiej rewolucji. Kobiety, które chcę ubierać są niezależne, lubiące się wyróżniać ubiorem, eksponujące swoją osobowość i przede wszystkim w każdym rozmiarze. Najfajniejsze w Pokazie Dyplomowym jest dla mnie to, że każdy z nas ma inny styl. Bardzo się wspieramy i bardzo kreatywnie na siebie wpływamy, więc o konkurencji nie może być tu mowy – powiedziała Aleksandra Sulżyńska.

[Not a valid template]

Staż w atelier Joanny Klimas otrzymała Marta Adamiec. Staż w atelier Paprocki & Brzozowski oraz prezentacje kolekcji przed pokazem duetu w maju – Marta Kubatek. Mnie najbardziej do gustu przypadły kolekcje Dominiki Cybulskiej, którą w kwietniu zobaczymy podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w strefie OFF, Ingi Buczyńskiej i Aleksandry Bajer. Porównując tegoroczną galę z tą sprzed roku, zauważyłem wielki postęp i potencjał przyszłych designerów.

Konrad Fado

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Małgosia 19 marca, 2013

    Po tym pokazie sądzę, że nasza szkoła ma najwyższy poziom ze wszystkich w Polsce. Nie żałuję, że ją wybrałam. teraz czekam na moją kolej w przyszłym roku.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ