Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / MSKPU w oczach studentów i absolwentów

MSKPU w oczach studentów i absolwentów

Masz smykałkę do projektowania ubrań?

MSKPU w oczach studentów i absolwentów

fot. Envato Elements

MSKPU, czyli Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, posiada liczne pozytywne opinie studentów oraz absolwentów. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy stawiają na wysoki poziom kształcenia. Jeszcze przed uzyskaniem dyplomu można nawiązać rozmaite współprace z popularnymi markami modowymi. Masz wątpliwości? Dzięki poniższym informacjom podjęcie trafnej decyzji nie będzie stanowić żadnego wyzwania

 

MSKPU ‒ opinie na temat szkoły

Nie bez powodu MSKPU posiada liczne pozytywne opinie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób ambitnych i kreatywnych, które nie chcą tracić cennego czasu. W dalszej części wpisu przedstawiono najważniejsze zalety tej szkoły.

 

Wysoki poziom kształcenia ‒ absolwenci potwierdzają, że czas spędzony w MSKPU był niezwykle intensywny. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie nowych umiejętności w relatywnie krótkim czasie. Tutaj nie ma miejsca na nudę i monotonię! Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne wskazówki, które ułatwią pracę w branży modowej. Studenci, którzy pragną stale się rozwijać, nie będą rozczarowani.
Doświadczona kadra ‒ nie od dziś wiadomo, że sposób przekazywania wiedzy ma bezpośredni wpływ na efektywność kształcenia. Właśnie dlatego Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru starannie selekcjonuje swoją kadrę. Pracują tutaj wyłącznie doświadczeni wykładowcy, którzy każdego studenta traktują w sposób indywidualny. Nic ma problemu z uzyskaniem szczegółowych informacji na dany temat. Bez trudu można nawiązać kontakt z osobą prowadzącą zajęcia. Żadne pytanie nie zostanie pozostawione bez odpowiedzi. W prezentowanej szkole studenci traktowani są z należytym szacunkiem.
Nauka od podstaw ‒ interesujesz się modą, jednak nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tą branżą? To żaden problem, ponieważ w MSKPU kształcenie realizowane jest od postaw. Usatysfakcjonuje to tych, którzy chcą rozpocząć karierę (np. stworzyć własną markę modową), jednak nie wiedzą od czego zacząć.
Nowoczesna platforma online ‒ studenci są zadowoleni z możliwości kształcenia przez internet. Umożliwia to niezawodna e-platforma, dzięki której uczestnictwo w zdalnych zajęciach nie stanowi żadnego wyzwania. Jest to szczególnie ważne w czasach pandemii, gdy nauka stacjonarna stoi pod znakiem zapytania. MSKPU gwarantuje niezwykle elastyczny tryb kształcenia. Doceniają to ci, którzy jednocześnie studiują na innych uczelniach, pracują lub zajmują się domem.
Możliwość nawiązania kontaktów ‒ absolwenci przyznają, że nauka w przedstawianej szkole mody, to świetna okazja na to, aby nawiązać liczne kontakty. Projekty mogą zostać dostrzeżone przez przedstawicieli światowej klasy marek modowych! Nie można także nie wspomnieć o pokazie dyplomowym, który jest bardzo ważnym wydarzeniem. W jury zasiadają znane i cenione osobistości.
Biuro karier ‒ w branży modowej nie wystarczy talent. Istotne jest, aby wykazać się zaangażowaniem. Biuro karier pomaga w znalezieniu zatrudnienia. Studenci mogą liczyć na oferty staży, praktyk, a nawet pracy.

 

Julia Fusiecka ‒ absolwentka MSKPU, która współtworzyła stroje sportowców na Igrzyska w Tokio

 

Julia Fusiecka to absolwentka MSKPU, która niemal natychmiast odniosła spektakularny sukces. Została doceniona zarówno przez polski, jak i zagraniczny VOGUE. Ma na swoim koncie liczne współprace z największymi osobistościami z branży modowej. Fusiecka współtworzyła stroje sportowców, którzy wystąpili na Igrzyskach w Tokio 2020. Podkreśla ona, jak ważne jest zdobycie wykształcenia. Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru dała jej możliwość zyskania umiejętności technicznych, które w dużej mierze warunkują sukces projektanta odzieży.

Julia Fusiecka zaznacza, że MSKPU to szkoła dla osób zdecydowanych, które mają sprecyzowane cele w życiu. Można tutaj zdobyć umiejętności praktyczne, które przydają się podczas pracy. Kształcenie nie opiera się na suchej teorii, co przekłada się na jego wysoką efektywność. Atutem jest również wysoka intensywność nauki, co przypadnie do gustu osobom, które nie mogą pozwolić sobie na kilkuletnią edukację.

Ewelina Szymańska ‒ absolwentka MSKPU, która wygrała Responsible Fashion Awards 2020

 

Ewelina Szymańska na pokazie dyplomowym MSKPU zaprezentowała aż dwie kolekcje. Młoda projektantka udowodniła, że jest nie tylko utalentowana i kreatywna, ale również pracowita. Zwyciężczyni Responsible Fashion Awards 2020 miło wspomina czas nauki. Wiele korzyści przyniosła jej współpraca z promotorką Magdaleną Floryszczyk, która nawet na chwile nie zwątpiła w jej nieprzeciętne umiejętności. Szymańska podkreśla, że nieco surowe podejście kadry zmotywowało ją do działania. Dzięki temu nie osiadła na laurach, a pięła się na sam szczyt.

Ciekawe jest, że Ewelina Szymańska trafiła do MSKPU w wieku 29 lat. To najlepszy dowód na to, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć karierę w zupełnie innej branży. Projektantka podkreśla jednak, że najważniejsza jest ciężka praca ‒ prędzej czy później zostanie ona doceniona.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ