Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Możliwości jakie stwarza ginekologia estetyczna

Możliwości jakie stwarza ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to coś więcej niż tylko poprawa czy zmiana aparycji kobiecych miejsc intymnych.

fot. materiał prasowy

Tematy związane z narządami rodnymi kobiet zawsze były i nadal są, wstydliwe. Tym bardziej onieśmielające są aspekty ich wyglądu i estetyki. Jednak ginekologia estetyczna to coś więcej niż tylko poprawa czy zmiana aparycji kobiecych miejsc intymnych.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

W poszukiwaniu zapewnienia pacjentom bardziej komfortowego życia, na które zasługują, specjaliści wyszli naprzeciw nowej potrzebie rynku: poprawie wyglądu i funkcjonowania narządów rodnych kobiet. Najczęstszymi klientkami są obecnie kobiety po porodach naturalnych, choć z rozwojem świadomości na temat możliwości, jakie stwarza ginekologia estetyczna, liczba pacjentek zgłaszających się do specjalistów z innych przyczyn stale rośnie.

Najczęstszymi pacjentkami ginekologów estetycznych są kobiety po porodach naturalnych, u których doszło do nadmiernego poszerzenia i zwiotczenia ścian pochwy, lub u których zszycie krocza zostało źle wykonane albo zabliźniło się w nieodpowiedni sposób. W takich wypadkach zalecanymi zabiegami mogą być waginoplastyka czy rewitalizacja pochwy. Waginoplastyka jest zabiegiem polegającym na rekonstrukcji kanału pochwy, dzięki któremu możliwa jest poprawa wad genetycznych czy defektów powstałych w wyniku porodu. Z kolei rewitalizacja pochwy jest zabiegiem laserowym, dzięki któremu można przywrócić ścianom pochwy sprężystość i napięcie. Podobny efekt wykazuje karboksyterapia pochwy i sromu. Zabiegi te mogą być wspomagane przez terapię osoczem bogtopłytkowym (PRP), która poprzez pobudzenie fibroblastów stymuluje regenerację i zwiększa ukrwienie ścian pochwy. Wszystkie te zabiegi, oprócz oczywistej poprawy komfortu pacjentki i estetyki jej miejsc intymnych, zwiększają doznania seksualne obu partnerów, a w niektórych przypadkach zmniejszają dyskomfort wynikający z źle zabliźnionego krocza.

Kolejnym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej są zabiegi związane z poprawą i funkcjonalnością warg sromowych: labioplasyka oraz augmentacja warg sromowych. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że uczucie dyskomfortu podczas chodzenia czy uprawiania sportu które odczuwają, wynika z ocierania warg sromowych mniejszych o bieliznę. Dzieje się tak, gdy są one zbyt duże, lub gdy wargi sromowe większe niedostatecznie zakrywają mniejsze. Rozwiązaniem może być zabieg zwany labioplastyką, który polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych mniejszych. Z wiekiem kobiece wargi sromowe większe tracą sprężystość, tkanka tłuszczowa która je wypełnia ulega powolnemu zanikaniu. Z tego powodu są one nie tylko mniej estetyczne, ale również doznania seksualne kobiety ulegają pogorszeniu, wargi są bardziej narażone na podrażnienia , otarcia i zakażenia. Na ten problem pomoże augmentacja warg sromowych, która polega na wypełnieniu warg sromowych większych kwasem hialuronowym, własnym tłuszczem

Ginekologia estetyczna oferuje również zabiegi w obrębie błony dziewiczej. Nie tylko można ją usunąć, w zabiegu zwanym hymenotomią, ale również możliwe jest jej odtworzenie, zwane hymenoplastyką. Polega ona na zszyciu szwem rozpuszczalnym pozostałości po błonie dziewiczej, dzięki czemu w bardzo zbliżony sposób przypomniana ona naturalną błonę dziewiczą.

Możliwości ginekologii estetycznej zahaczają również o zabiegi z pogranicza urologii. Dzięki laserowemu wzmocnieniu powięzi, ścianek pochwy oraz okolic pod cewką moczową możliwe jest wzmocnienie części funkcji mięśni Kegla, których osłabienie może powodować wysiłkowe nietrzymanie moczu. Metoda ta jest bezbolesna dla pacjentki, mało inwazyjna i nie wymaga pobytu w szpitalu.

Oczywiście, jak każda dziedzina zabiegowa, również w ginekologii estetycznej mogą pojawić się powikłania. Dlatego przed oddaniem swych miejsc intymnych w czyjeś ręce, bardzo ważny jest dobór specjalisty i odpowiedniego ośrodka. Jedną z renomowanych klinik wykonujących zabiegi medycyny estetycznej jest Kriocentrum, w którym pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Ginekologia estetyczna znajduje coraz więcej zastosowań w leczeniu i naprawianiu defektów wrodzonych czy nabytych. Wizyta u specjalisty ginekologii estetycznej nie jest powodem do wstydu, gdyż pokazuje, że kobieta świadomie chce dbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Pytania do eksperta

Czy zabieg rewitalizacji pochwy jest bolesny?
Zabieg rewitalizacji pochwy nie jest bolesny.

Na jaki zabieg najlepiej się zdecydować, w przypadku dyskomfortu powodowanego przez drażnienie warg sromowych przez bieliznę?
W zależności czy przyczyną jest przerost warg sromowych mniejszych- tutaj możemy zaproponować zabieg labioplastyki
W przypadku gdy w.w dolegliwości są wynikiem zwiotczenia warg sromowych większych możemy zaproponować ujędrnienie tej okolicy poprzez zabiegi karboksyterapii lub zabieg wypełnienia tych warg

Czy laserowa metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest skuteczna?
U części pacjentek dochodzi do całkowitego ustąpienia objawów u niektórych uzyskujemy znaczną redukcję objawów bardzo ważna jest kwalifikacja pacjentek do zabiegu.

Na pytania naszej redakcji odpowiedzieli specjaliści z Kriocentrum z podwarszawskiego Józefowa.

Oceń artykuł
5 komentarzy
 • aga 16 grudnia, 2015

  ja teraz stostuję krem znieczulający i nie mam bólu przy takich zabiegach 😉

 • aga 16 grudnia, 2015

  kupuję na http://www.naporost.pl

 • Zuzanna 19 kwietnia, 2016

  Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej to często jedyne rozwiązanie dla kobiet mających problemy z wyglądem swoich miejsc intymnych, tutaj znajdziecie przegląd zabiegów, mogących uratować Wasze małżeństwo i polepszyć komfort życia: http://beautyexpert.pl/ginekologia-estetyczna-przeglad-zabiegow/

 • Beauty 2 kwietnia, 2019

  Świetny artykuł, chyba zdecyduję się na zabieg, choć mam spore opory,
  Po lekturze jestem spokojniejsza

 • Natasza 5 grudnia, 2020

  Prawda patrząc na ich stronę to mają nowoczesne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, tylko jest to temat tabu i zapewne większość kobiet wstydzi się o tym rozmawiać i iść do lekarza

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ