Monday, March 4, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Moskitiery na okno – domowa ochrona przed komarami

Moskitiery na okno – domowa ochrona przed komarami

Moskitiera na okno a inne rozwiązania

Moskitiera na okno

Moskitiera na okno a inne rozwiązania / fot. materiały prasowe

Moskitiery to jeden ze skuteczniejszych sposobów zabezpieczania się przed komarami. Sięgają po niego nie tylko mieszkańcy wsi, ale również ci, których domostwa położone są blisko lasu. Komary atakują właściwie na terenie całego kraju, a moskitiery to jeden z bezpieczniejszych sposobów ochrony przed ukąszeniem

 1. Moskitiera na okno a inne rozwiązania
 2. Rodzaje moskitier
 3. Jak to zamontować?

Moskitiera na okno a inne rozwiązania

Antyalergiczna moskitiera balkonowa

Antyalergiczna moskitiera balkonowa / fot. materiały prasowe

Moskitiery na drzwi balkonowe oraz okna to oczywiście tylko jeden z repelentów, czyli środków ochrony przed komarami. Z pewnością jednak jeden z najbezpieczniejszych. Mieszkańcy miast i wsi oprócz moskitiery mają do wyboru różnego rodzaju środki chemiczne, spray’e, kremy, olejki, płyny i lepy. Duża część z nich zawiera substancje owadobójcze, które niestety są również szkodliwe dla człowieka. Alergicy nie na wszystkie tego typu substancje reagują dobrze. Szczególnie niebezpiecznie robi się zaś, gdy w domu są dzieci, które mają tendencję do sprawdzania wszystkiego. Antyalergiczna moskitiera balkonowa albo okienna w takiej sytuacji zdaje się najlepszym rozwiązaniem. 

 

Rodzaje moskitier

Moskitiery na drzwi balkonowe to nie jedyne, które można obecnie spotkać na polskim rynku. Moskitiera okienna to równie popularne rozwiązanie. Ciekawą nowością, którą można znaleźć m.in. w Tasmuj.pl – Oficjalny sklep internetowy tesa® z Poznania jest moskitiera na okno dachowe. Oprócz tego, na rynku dostępne są również moskitiery przenośne. Moskitiera nad łóżko dziecięce w formie baldachimu jest idealna na alergie oraz skutecznie ochrania je przed atakiem komarów. Jej intuicyjny montaż pozwala zamontować ją właściwie w każdym miejscu. Ponadto, nie można zapominać o moskitierach przeciwsłonecznych, które oprócz ochrony przed komarami i innymi owadami zabezpieczają także przed szkodliwym działaniem promieni UV. Moskitiera powinna być dopasowana do rodzaju okna, typu ramy okiennej. Warto uwzględnić także to, czy moskitiera ma być montowana w oknie dachowym, ponieważ tradycyjne moskitiery nie zawsze się w tym przypadku sprawdzają. Lepiej zakupić wtedy moskitierę przeznaczoną do tego typu okna.

Jak to zamontować?

Siatki okienne przeciw owadom to bardzo proste w montażu zabezpieczenia. Niektórzy rezygnują z nich, ponieważ wydaje im się, że nie poradzą sobie z montażem. A ten jest właściwie dziecinnie prosty. Tasmuj.pl – Oficjalny sklep internetowy tesa® sprzedaje moskitiery cechujące się prostym systemem montażu, jak i demontażu. Nie trzeba bać się, że montując moskitierę uszkodzi się okno. Nie ma także ryzyka, że na framudze okna zostanie trudny do usunięcia klej. Co ważne, moskitiera na balkon nie wymaga dodatkowych narzędzi do montażu. Do samodzielnego montażu nie trzeba więc wyposażać się w dodatkowy sprzęt. Sklep internetowy oferuje również rzepy i adaptery do ram aluminiowych, nie trzeba więc martwić się, że w przypadku tego typu okien montaż będzie niemożliwy. Ogromnym atutem tak tradycyjnych moskitier na balkon, jak i moskitiery ramkowej albo tej na okno dachowe jest ich cena. To skuteczne rozwiązanie, które na cały sezon daje poczucie bezpieczeństwa i odpowiedniej ochrony, po nim zaś – gwarantuje łatwy demontaż.

Moskitiera drzwiowa lub okienna do ościeżnicy, ramy okiennej lub sufitu montowana jest za pomocą specjalnych plastrów i haczyków. Można skorzystać także z rzepów samoprzylepnych lub adapterów z zaciskami. Rozwiązania te nie powodują uszkodzeń ram aluminiowych, ponieważ nie ma konieczności wiercenia w nich, a sam demontaż również nie powoduje żadnych uszkodzeń. Plusem jest również to, że w przypadku uszkodzenia lub zużycia siatki ochronnej możliwe jest jej wymiana bez konieczności ponownego zakupu wszystkich akcesoriów. 

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
4 komentarze
 • Beata 25 czerwca, 2019

  Jak najbardziej zgadzam się z tym,że warto jest się nad moskitierą zastanowić. Kilka miesięcy temu przeprowadziłam sie z mieszkania na 4 piętrze do nowo wybudowanego domu. Domek ma o wiele więcej zalet niż mieszkanie i jestem przeszczęśliwa , ze budowa jest już za mną. Jednak o ile tak wysoko nie było komarów to w domu mam ich bardzo dużo (szczególnie, że mieszkam nieopodal rzeki). Moskitiera okazała się wybawieniem. Mogę nadal otwierać okno i w domu mam świeże powietrze. Jednoczesnie nie mam nieprzyjemnych gości….. Montowałam moskitierę samodzielnie i okazało się to całkiem proste. Nie ma się czego bać! Dodatków tego typu polecam szukać tutaj https://www.dutchhouse.pl

 • Milli 1 lipca, 2019

  Warto aczkolwiek wcześniej dobrze jest się nad moskitierą zastanowić. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi markę producenta. Należy również wybrać dobry sklep, który nie od dzisiaj działa w branży. Warto zwrócić uwagę również na oferowane warunki finansowe. Zwłaszcza, że aktualnie konkurencja jest bardzo duża.

  Nie polecam kupowania gotowych, najlepiej zdecydować się na firmę, która wykona nam je na zamówienie oraz przyczepi do okna.
  Ze swojej strony polecam:
  http://medea.net.pl/moskitiery.php

  Montowali mi moskitierę i jestem bardzo zadowolona.

 • rolety dzień noc 13 lutego, 2020

  Moskitiery to chyba jedyna opcja na dobry sposób na ochronę przed komarami. Nie ma sensu kombinować, jak najprostszy sposób sprawdza się najlepiej.

 • inga 31 marca, 2021

  Moskitiera to była pierwsza inwestycja jaką uskuteczniłam po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, nie mam pojęcia jak poprzedni właściciel mógł bez nich żyć. Może nigdy nie otwierał okien?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ