Sunday, May 26, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Morrissey zagra w Polsce!

Morrissey zagra w Polsce!

To juz potwierdzone Morrissey przyjedzie na dwa koncerty do Polski. Zobacz w jakim mieście zagra.

Morrissey zagra dwa koncerty w Polsce. / fot. materiał prasowy

Morrissey jako były wokalista The Smiths (zapewne najważniejszego zespołu indie w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych) dzięki poetyckim tekstom pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą podobnie jak on wrażliwej i zniechęconej młodzieży.

Morrissey zagra dwa koncerty w Polsce. / fot. materiał prasowy

Morrissey zagra dwa koncerty w Polsce. / fot. materiał prasowy

W 1988 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Viva Hate”. Po spokojnym okresie na przełomie tysiącleci, Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 roku z albumem „You Are the Quarry”, którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny NME określił Morrisseya „jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii”, a The Independent stwierdziło: „wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia”.

Morrissey w zeszłym roku, wydał autobiografię, która na Wyspach odniosła ogromny sukces. Później nagrał swój dziesiąty krążek „World Peace Is None Of Yor Business”, który w 2014 trafił na sklepowe półki.

„World Peace Is None Of Yor Business” to kwintesencja osobowości Morrisseya. Płyta pełna jest sarkazmu, melancholii, prowokacji i sprzeczności. Fantastyczny na żywo Morrissey wystąpi na dwóch koncertach jesienią.

Dwa koncert w Polsce:  

– 19 listopada KLUB STODOŁA Warszawa

– 21 listopada TEATR ŁAŹNIA NOWA Kraków

Warszawa – 149 PLN (stojące), 199 PLN (balkon)

Kraków – 149 PLN (stojące)

Bilety dostępne na www.stodola.pl i www.LiveNation.pl

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ