Saturday, June 15, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Monika Jurczyk OSA: Bądź boska

Monika Jurczyk OSA: Bądź boska

Nie liczy się rozmiar

Bądź boska z książką Moniki Osy Jurczyk

Na pytanie jak być boską, odpowiada Monika Osa Jurczyk w swojej książce "Bądź boska".

Książka „Bądź boska” jest taka jak jej autorka, kompetentna, konkretna i… dobrze ubrana. Monika Jurczyk, zwana też Osą, jest stylistką i personal shopperką, która od lat ubiera kobiety, w dodatku – co jest ogromnym plusem – te zwykłe, takie jak ja i Czytelniczki „Miasta Kobiet”, a nie te dopracowane w każdym szczególe (często przez chirurgów plastycznych) celebrytki.

 

Bądź boska z książką Moniki Osy Jurczyk

Na pytanie jak być boską, odpowiada Monika Osa Jurczyk w swojej książce „Bądź boska”.

Znam Monikę od paru lat i jej filozofię ubierania, która jest nawet dla mnie, kompletnej modowej ignorantki, jasna i zrozumiała. A więc: ważniejsze są proporcje niż rozmiar; trzeba wyrzucić czarne z szafy, bo czarne nie wyszczupla; należy zapomnieć o podziale ubrań na te „po domu” i „do pracy” ; dobrze jest kupować zestawy, a nie pojedyncze, do niczego nie pasujące ubrania – to tylko pierwsze z brzegu hasła, które jak mantra pobrzmiewają w moim umyśle.

To dobrze, że Monika, która w codziennej swojej pracy szkoli kolejne pokolenie osobistych stylistek, dzieli się z nami swoją wiedzą. Jej autorski podział na sylwetki jest klarowny i pomoże każdej kobiecie dobrać garderobę do własnej sylwetki. Sztuczki, jak prostym wiązaniem szala, czy zdjęciem/założeniem bransoletki, podwinięciem rękawów marynarki lub nogawek spodni zmienić sylwetkę – bezcenne. Podoba mi się, że modelki pokazane w książce są w każdym wieku i w każdym możliwym rozmiarze, to powinno pozbawić kompleksów te z nas, które uważają, że czegoś mają za dużo lub za mało. Doskonały jest rozdział o kobietach, które już pierwszą młodość mają za sobą (na przykładzie swojej babci Monika pokazuję, że piękno jest niezależne od metryki) i o ubieraniu w ciąży (tu z kolei na własnym przykładzie Monika pokazuje, jak trendy można wyglądać z baaaardo dużym brzuchem).

I jeszcze na koniec. Monika NIE POUCZA, a to o czym pisze ma przetestowane na setkach klientek. A że jest dobra w praktyce mogę poświadczyć osobiście. Miałam okazję być z nią na zakupach i choć minął rok od tamtej przygody nadal pamiętam moje zdumienie, gdy wszystkie zaproponowane przez nią zestawy okazały się idealnie do mnie dopasowane, mimo iż były wśród nich rzeczy, których sama nawet bym nie zaszczyciła swoim spojrzeniem. Zakupy z Osą to luksus, ale jeśli któraś z was może sobie na to pozwolić, będzie miała lekcje na całe modowe życie
Książka „Bądź boska” wydana jest bardzo ładnie, a jej cena jest niewysoka. Zatem to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety i doskonały prezent na każda okazję.

Aneta

Zapraszamy gorąco na stylowe spotkanie w Księgarni pod Globusem z Moniką „Osą” Jurczyk 15 listopada 2012, o godzinie 18. Obecność obowiązkowa!

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ