Wednesday, May 22, 2024
Home / Felietony  / Monika Jurczyk OSA: Kocham seriale

Monika Jurczyk OSA: Kocham seriale

Złotą piątka stylizacji z „Seksu w Wielkim Mieście”.

moda z seriali

Dlatego teraz, skoro lata 90. triumfalnie wracają w trendach na wiosnę i lato 2020, ośmielam się wybrać złotą piątkę stylizacji z „Seksu w Wielkim Mieście” / fot. Marvin Meyer / Unsplash

„Patrz, patrz, jaki płaszcz! Kocham ten płaszcz!” – wrzeszczę za każdym razem, kiedy Carrie z „Seksu w Wielkim Mieście” biegnie na prom po namiętnych pocałunkach z zabójczo przystojnym politykiem. Biegnie spóźniona, a jej płaszcz wykończony tiulem powiewa na wietrze

 

W pewnym momencie Carrie gubi but i krzyczy „I lost my Choo”, co jest, jak zwykle, nawiązaniem do jej zaburzonej miłości do pewnej marki butów. Tak wiem, fabule poświęciłam parę słów. Butom i płaszczowi – parę zdań. Ale tak właśnie oglądam wszystkie seriale (no może oprócz „Chirurgów”, bo kitle raczej nie są inspirujące). W najnowszej książce Styl bardzo osobisty ciągle nawiązuję do ulubionych seriali, bo kostiumografki zrobiły tam genialną robotę – w ubraniach widać osobowość i temperament postaci, ale też ducha epoki.

Dlatego teraz, skoro lata 90. triumfalnie wracają w trendach na wiosnę i lato 2020, ośmielam się wybrać złotą piątkę stylizacji z „Seksu w Wielkim Mieście”. W zasadzie można odtworzyć je natychmiast, kropka w kropkę. Będzie superstylowo i na czasie.

1. „Naga” sukienka.

W kolorze skóry. Jedwabna. Bardzo krótka. Na cieniutkich ramiączkach. Sukienka, której nie widać. Sukienka, która sprowadza na manowce.

2. Biała męska koszula.

To w niej Carrie wraca do domu po tym, jak razem z Bigiem wpadła do stawu. Za duża koszula, związana stylowym paskiem i dostylizowana ślicznymi sandałkami, z powodzeniem zastępuje sukienkę.

3. Garnitur z krótkimi spodenkami.

Ten sam, w którym Carrie wyprowadza psa i próbuje go gonić na szpilkach. Taka stylizacja, najlepiej w pastelowych kolorach, to hit roku 2020.

4. Kamizelka.

Noszona zamiast bluzki. Na stylowe spotkania w nowojorskiej bibliotece. Albo każdej innej bibliotece.

5. Sandałki, których nie ma.

Są niewidoczne, jak wspomniana naga sukienka. Na cieniutkich paseczkach i delikatnym obcasie. Mogą być w kolorze lodów owocowych albo skóry. Bardzo, bardzo seksowne.

Jak widać, inspiracje można znaleźć wszędzie. W tym sezonie zamiast magazynów modowych polecam seriale: wspomniany „Seks w Wielkim Mieście”, „Beverly Hills 90210” i „Przyjaciele” (Rachel może być twoim nowym guru). Namówiona?

 

Monika Jurczyk

Pierwsza w Polsce personal shopperka. Opracowała autorski system SYLWETKA OSY, doskonale opisujący dziewięć typów sylwetek Polek. Uczy, jak być boską i jak zostać szefową własnej szafy. Autorka książek „Bądź boska” i „Szefowa swojej szafy”.

Oceń artykuł
4 komentarze
 • khuyến mãi casino trực tuyến 23 marca, 2020

  Beverly Hills 90210” i „Przyjaciele” (Rachel może być twoim nowym guru). Namówiona?

 • gem swap 2 full screen 23 marca, 2020

  Zawartość tej strony artykułu uważam za dość interesującą i przydatną dla mnie, dziękuję za udostępnienie

 • Blanka 23 marca, 2020

  Well… kamizelki o garniturki absolutnie nie są w moim stylu, ale sukieneczki, kurcze, jak najbardziej 😉

 • Ewa Balicka 7 kwietnia, 2020

  Niesamowite, jak moda wraca. Oglądam filmy z lat 90 i wprost nie mogę się nadziwić, jak ci wszyscy ludzi wyglądają współcześnie ;D

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ