Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Mokra karma dla psa – dlaczego warto ją wybrać?

Mokra karma dla psa – dlaczego warto ją wybrać?

Ma wiele zalet, którymi przewyższa suchą

Karma dla psa

fot. Pixabay

Każdy, kto ma psa, powinien zadbać o jego odpowiednie żywienie. Aby zapewnić mu prawidłowy rozwój, konieczna jest wysokiej jakości karma, bogata w niezbędne składniki odżywcze. Jaka powinna być najlepsza mokra karma dla psa?

 

Przy zakupie karmy dla psa nie należy kierować się wyłącznie jej niską ceną. Kluczowa jest jakość, ponieważ tylko karma z dobrym składem, dostosowanym do potrzeb psów, zapewni czworonogowi prawidłowy rozwój. Na rynku znajdziemy karmy dla szczeniąt, psów dorosłych oraz psów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Należy więc dobrać produkt do potrzeb swojego pupila, a duży wybór karm sprawia, że każdy pies znajdzie swój ulubiony smak.

Suche czy mokre karmy dla psów?

Zarówno karmy mokre, jak i suche to dobry wybór, o ile tylko mają one dobry skład. Jest to więc najważniejszy czynnik, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie. Należy jednak pamiętać, że pomiędzy karmą mokrą a suchą karmą są pewne różnice, które mają wpływ na to, jaki produkt sprawdzi się w danym przypadku. W karmach suchych niskiej jakości udział zbóż często jest dużo wyższy niż udział mięsa. Decydując się na zakup karmy suchej, warto więc zwrócić uwagę, aby zawierała ona jak najmniej zbóż. Układ pokarmowy psa jest bowiem przystosowany do trawienia posiłków bogatych w białko zwierzęce, dlatego karma dla psa powinna się składać przede wszystkim z mięsa.

 

Zarówno karma mokra, jak i sucha dobrej jakości zawiera wszelkie składniki, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju czworonoga. Duża zawartość wody w karmie mokrej sprawia natomiast, że pełnoporcjowa karma mokra dba o prawidłowe nawodnienie psa. Podając pupilowi mokrą karmę, dajemy mu możliwość pobierania wody z pokarmu, co zapewnia odpowiednie nawodnienie, które pozytywnie wpływa na pracę układu moczowego. Wysokiej jakości mokre karmy dla psów można znaleźć na stronie: https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/karma-przysmaki-dla-psa/karma-mokra-dla-psa/.

Dlaczego mokra karma dla psa to dobry wybór?

Mokra karma ma najczęściej lepszy skład, niż karma sucha. Jako że w ok. 60% składa się z wody, zapewnia psu odpowiednie nawodnienie. Jest też smaczna i aromatyczna, dzięki czemu trafia w gust większości psów. Wysokiej jakości karma nie zawiera niepotrzebnych wypełniaczy, w składzie znajduje się natomiast tylko to, czego potrzebuje pies do prawidłowego funkcjonowania. Taka karma jest też lekkostrawna i mniej przetworzona niż karma sucha, dzięki czemu nadaje się dla psów z delikatnych układem pokarmowym. Jest też mniej kaloryczna w przeliczeniu na kilogram karmy, niż karma sucha. Choć ma mniej kalorii, dobrze zaspokaja głód, więc nasyci psa na długo. Karma mokra jest też bardzo smakowita i aromatyczna, dzięki czemu każdy pies znajdzie tu swój ulubiony smak. Gęś, indyk, wołowina, dziczyzna – wybór jest duży, więc każdego dnia pupil może delektować się innym smakiem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę mokrą dla psa?

Wiele osób zastanawia się, jaka mokra karma dla psa najlepiej się sprawdzi. W tym przypadku należy kierować się składem, ponieważ dobrze zbilansowana karma zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe psa. Karma powinna cechować się dużą zawartością białka. Z kolei zboża nie powinny znajdować się w składzie, lub też występować w niewielkiej ilości. W składzie wysokiej jakości karmy nie może zabraknąć witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Warto więc zwrócić uwagę na zawartość warzyw, owoców i innych produktów, które dostarczają cennych składników. Zarówno sucha, jak i mokra karma pełnoporcjowa jest dostosowana do potrzeb czworonogów, dlatego wybór należy dostosować do indywidualnych potrzeb psa.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ