Thursday, May 23, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Jedz, módl się i … czaruj w Modrzewiówce

Jedz, módl się i … czaruj w Modrzewiówce

Jesienią warto zajrzeć do Lanckorony. Ta mała, urokliwa miejscowość, położona niecałą godzinę drogi od Krakowa, oferuje niepowtarzalną atmosferę, piękne widoki oraz doskonałą, regionalną kuchnię. Smaków i czarów Lanckorony można spróbować w Modrzewiówce.

Jesienią warto zajrzeć do Lanckorony. Ta mała, urokliwa miejscowość, położona niecałą godzinę drogi od Krakowa, oferuje niepowtarzalną atmosferę, piękne widoki oraz doskonałą, regionalną kuchnię. Smaków i czarów Lanckorony można spróbować w Modrzewiówce.

Modrzewiówka

Zdjęcie 1 z 7

Ocalona przed czasem wieś położona jest w malowniczym pasmie Pogórza Wielickiego, ukryta na wzgórzu tuż przy Kalwarii Zebrzydowskiej, fot. materiały prasowe

Balsam dla ducha

Ocalona przed czasem wieś położona jest w malowniczym pasmie Pogórza Wielickiego, ukryta na wzgórzu tuż przy Kalwarii Zebrzydowskiej. Od setek lat o Lanckoronie krąży niezliczona ilość opowieści, które przyciągają gości spragnionych magii i refleksyjnego nastroju. Dla wszystkich miłośników tego miejsca hotel *** Modrzewiówka przygotował pakiety jesienne o nazwie „Wspomnienie lata”. Dzięki weekendowemu pobytowi można odpocząć, zrelaksować się i nasycić oczy pięknymi widokami starych drzew i romantycznych ruin zamku. Na szukających odosobnienia i refleksji czekają pobliskie kalwaryjskie dróżki o łącznej długości 5 km; 42 kaplice i kościoły, wybudowane na wzór obiektów z Ziemi Świętej i wpisane na listę UNESCO.

Uczta dla ciała

Lanckorona słynie nie tylko z pięknych widoków, ale również z doskonałej kuchni regionalnej. W okolicy znane są zalety rozpływającego się w ustach sernika, lanckorońskich pierniczków, aromatycznego miodu, pasztetu czy tradycyjnie wypiekanego chleba, sprzedawanego w piekarni przy rynku. Szef kuchni restauracji „Atelier” w hotelu *** Modrzewiówka podtrzymuje lokalną tradycję i „wyczarowuje” dla gości miejscowe specjały. W jesiennym menu znajdziemy aromatyczny krem z borowików i chrzanówkę. Swoich wielbicieli mają żeberka po lanckorońsku oraz pierogi z soczewicą i grzybami. Na deser gruszka marynowana w białym winie lub pieczone jabłko z kruszonką. Spędzony w nieśpiesznym rytmie dzień można zakończyć próbując tradycyjnych nalewek i okowit albo w hotelowej saunie.

Najbliższe wydarzenia:

Listopad
ANDRZEJKI – magia żywiołów zawładnie Lanckoroną
24 listopada 2012, Hotel *** Modrzewiówka w Lanckoronie

Więcej na: www.modrzewiowka.eu

Grudzień
Anioł w miasteczku – doroczne spotkanie z dobrymi duchami
Jarmarkowe spotkanie z aniołami, organizowane przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej na: www.lanckorona.pl                                                                     

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ