Sunday, March 3, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Oprawki korekcyjne też mogą być modne!

Oprawki korekcyjne też mogą być modne!

Zobacz, jakie pasują do twojej twarzy

Okulary są specyficznym dodatkiem / fot. Fotolia

Choć jeszcze kilka lat temu noszenie okularów wiązało się z pewnego rodzaju stygmatyzacją i uchodziło za powód do żartów, obecnie są one jednym z najmodniejszych gadżetów modowych. Chętnie sięgamy nie tylko po okulary przeciwsłoneczne, które dodają nam szyku i uzupełniają letnią stylizację. Również okulary korekcyjne są coraz częściej doceniane przez stylistów, czego dowodem może być fakt, że pytają o nie często osoby niemające najmniejszych problemów ze wzrokiem. Chcesz zabłysnąś w towarzystwie? Dowiedz się, jakie oprawki korekcyjne będą hitem tej jesieni!

Okulary są specyficznym dodatkiem / fot. Fotolia

Co Twoje okulary mówią o Tobie?

Okulary są specyficznym dodatkiem. Ponieważ znajduję się na naszej twarzy, ich obecność nie może pozostać niezauważona. Z jednej strony powinniśmy zadbać oczywiście o wygodę i komfort użytkowania oprawek okularowych, z drugiej – możemy potraktować to jako niebywałą okazję do wykreowania swojego wizerunku. Słynne postacie ze świata show businessu oraz artyści tacy jak Kuba Wojewódzki, Piotr Najsztub, Steve Jobs, Agnieszka Osiecka czy choćby Johnn Lenon doskonale kreowali swój wizerunek za pomocą okularów. Ty też masz szansę osiągnąć fenomenalny efekt stylizacyjny za pomocą oprawy do okularów. By tak się jednak stało, wybór musi być trafiony.

Wybieramy oprawki do okularów

Jak dobrać oprawki do osobowości? / fot. Fotolia

Na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów korekcyjnych. Różnobarwne oprawki o fantazyjnych kształtach przyciągają wzrok i zachęcają do ich zmierzenia. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Oferta producentów jest tak szeroka, że bez problemu możemy wybrać dla siebie kilka różniących się par. Zanim jednak zdecydujemy się na wydanie niemałej przecież sumy pieniędzy, zastanówmy się nad kilkoma aspektami:

– Najłatwiejsze zadanie będą miały osoby o twarzy owalnej – do tego kształtu pasuje bowiem większość oprawek. Możemy w tej sytuacji odrobinę zaszaleć z kształtem i wybrać tzw. ‘kocie’ okulary z mocniej wyciągniętymi brzegami, o mocnym kolorze np. czerwonym, fioletowym czy soczystym zielonym – zdradza ekspert z firmy 1242.eu.

Osoby o okrągłej twarzy powinny w pierwszej kolejności zmierzyć okulary kwadratowe z delikatnymi oprawkami w neutralnych kolorach. Kwadratowy typ twarzy doskonale podkreślą owalne lub okrągłe oprawy do okularów.

Warto też zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy danej osoby. Jeśli mamy duży nos, wybierzmy większe oprawki, mniejsze jeszcze mocniej podkreślą i uwydatnią tę część naszej twarzy.

– Osoby o łagodnej, delikatnej twarzy mogą wybrać mocniejsze, charakterystyczne oprawki, by dodać sobie animuszu. Z kolei wyraziste rysy, które nie potrzebują już podkreślenia, dobrze jest załagodzić neutralnymi, cienkimi oprawkami, na które też bardzo często decydują się osoby ze świata biznesu czy polityki – wyjaśnia ekspert z firmy 1242.eu.

Do ciemnych włosów, dobrze będą wyglądały ciemniejsze bądź neutralne – srebrzyste oprawki. Brązowe i złote oprawki okularów natomiast doskonale podkreślą urodę osób o jasnych lub siwych włosach. Jest to oczywiście kwestia bardzo umowna i wybierając dla siebie oprawki okularów korekcyjnych, warto każdorazowo zmierzyć różne modele, nawet te, które na pierwszy rzut oka nie powinny znaleźć się w zasięgu naszych zainteresowań. Może się bowiem okazać, że zupełnie niepozorne oprawki przypadną nam do gustu, uwypuklą nasze atuty i sprawią, że będziemy czuli się z nimi doskonale.

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 안전카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/modne-oprawki-korekcyjne/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ