Friday, July 19, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Modne okulary zerówki – czy moda na nie przeminie?

Modne okulary zerówki – czy moda na nie przeminie?

Okulary jako rodzaj biżuterii

okulary zerówki

fot: Roman Samborskyi / Shutterstock

Niegdyś jedynym powodem, z którego trzeba było nosić okulary korekcyjne była wada wzroku. To właśnie one poprawiały znacząco jakość widzenia jednocześnie korygując wadę wzroku. Obecnie śmiało można uznać, że okulary są nieodłącznym elementem mody. W efekcie znacząco rośnie popularność tak zwanych zerówek. W niniejszym artykule krótko opisujemy czym są tak zwane okulary zerówki i jednocześnie zastanawiamy się nad tym czy moda na zerówki może być chwilowa czy raczej okulary będą stale postrzegane jako modny dodatek do stylizacji

 

 

Czym są okulary zerówki?

Okulary zerówki do złudzenia przypominają okulary korekcyjne, ale mają jedną zasadniczą różnicę. Otóż zamiast szkieł korekcyjnych w oprawkach są umieszczane zwykłe szkła bez funkcji korekcyjnej. W sklepach optycznych jest bardzo bogaty wybór zarówno męskich (np. zerówki okulary męskie) jak i damskich zerówek.

 

Zerówki są lubianym modnym dodatkiem, dzięki któremu szybko można nadać trochę charakteru do swojej stylizacji. Dzięki okularom możemy wyróżniać się spośród tłumu. Jeszcze kilkanaście lat temu noszenie zerówek mogłoby się wydawać nieco zaskakujące. Natomiast obecnie zerówki coraz częściej są postrzegane jako dodatek do stylizacji porównywalny do paska, zegarka czy biżuterii.

okulary zerówki

fot. Roman Samborskyi / Shutterstock

Czy moda na zerówki jest chwilowa?

Moda na okulary zerówki rozkwita od dobrych kilku lat i raczej nic nie wskazuje na to, żeby coś się miało w tej kwestii zmienić. Okulary są dodatkiem, który z całą pewnością nie wyjdzie z mody z bardzo prozaicznego powodu – duża część społeczeństwa ma problem z wadą wzroku, tym samym w naturalny sposób kreuje się moda na noszenie okularów. Poza tym, topowi producenci okularów (np. Ray-Ban) stale promują nowe fasony oprawek (np. okulary korekcyjne damskie). Biorąc to pod uwagę, śmiało można uznać, że zainteresowanie tak zwanymi zerówkami nie powinno słabnąć. Nie ma sensu by dalej postrzegać noszenie okularów przez pryzmat stereotypów. Okulary są obecne na wybiegach mody i są sposobem na nadanie charakteru praktycznie każdej stylizacji.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ