Monday, May 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Modne dzianiny

Modne dzianiny

W dziedzinie własnoręcznie uszytych ubrań na chłodne dni niewątpliwy prym wiodą dzianiny.

Chłodne dni od zarania dziejów są zmorą każdej kobiety, która chce dobrze wyglądać. Rzadko który płaszcz, kurtka czy bluza układa się na sylwetce naprawdę ładnie, podkreślając wszystkie atuty i maskując niedoskonałości. Wśród typowych chroniących przed zimnem i niedrogich materiałów niewiele jest też takich, które mają intensywne, nieblaknące kolory i niebanalną, ciekawie prezentującą się fakturę. Wiele mało zaradnych kobiet jest święcie przekonane, że chłodne dni równają się wyborowi między modnym i atrakcyjnym wyglądem a dobrym samopoczuciem, ciepłem i gwarancją ochrony przed jesiennym przeziębieniem lub grypą.

W dziedzinie własnoręcznie uszytych ubrań na chłodne dni niewątpliwy prym wiodą dzianiny. / fot. materiał prasowy

Tak smutna konieczność wyboru nie jest jednak koniecznością. Przedsiębiorcze i zaradne kobiety już dawno przestały oglądać się na oferowane im, przez masowe sklepy odzieżowe, modowe półśrodki. Wyposażyły się w maszyny do szycia, komplet nici i modnych dodatków i rozpoczęły krucjatę przeciwko brzydkim, niemodnym i sztampowym ubraniom na własną rękę. Szukają z wielką determinacją złotego środka między wyglądem a wygodą i użytecznością, radząc sobie o wiele lepiej niż profesjonalne firmy – nastawione na masowego konsumenta, nie na jakość.

W dziedzinie własnoręcznie uszytych ubrań na chłodne dni niewątpliwy prym wiodą dzianiny. Z jednej strony nie bez powodu od dawna używane były jako wierzchnie okrycie wczesną wiosną i jesienią – spełniają dobrze swoją funkcję chronienia przed zimnem. Z drugiej zaś strony oferują niemal nieograniczone możliwości – wśród nich występują odmiany gładkie i wzorzyste, mniej i bardziej ażurowe, o różnych rozmiarach oczek i splotów. Ta szeroka gama rodzajów daje ogromne pole do popisu przy tworzeniu niebanalnych, zgodnych z aktualnymi trendami i osobistym stylem, a przy tym wszystkim – wyróżniających się w tłumie, choć estetycznych ubrań. Z drugiej strony, istotną cechą dzianin jest ich elastyczność i rozciągliwość, umożliwiająca stylowe i interesujące podkreślenie sylwetki przez ciekawe opięcia w strategicznych miejscach, a także ukrycie wszystkich niedoskonałości przez bardziej luźny krój. Nawet początkująca krawcowa może więc dostosować taki strój do swojej sylwetki i pięknie się prezentować, przy tym wszystkim nosząc miękki i wygodny strój.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ