Thursday, June 13, 2024
Home / Moda  / Design  / Modna, nowoczesne kuchnia

Modna, nowoczesne kuchnia

Czy nowoczesny design kuchni wyklucza, aby stworzyć w niej centrum życia rodzinnego?

Modne, nowoczesne kuchnie – czy mogą być przytulne?

Modne, nowoczesne kuchnie – czy mogą być przytulne? / fot. materiał prasowy

Proste, monochromatyczne meble kuchenne są dziś modnym wyposażeniem nowoczesnej kuchni. Powinny one mieć ukryte uchwyty, fronty na wysoki połysk, które tworzą jednolitą powierzchnię. Zasada urządzania nowoczesnych kuchni jest prosta – ma być elegancko, ale i wygodnie dla domowników. Czy modna kuchnia urządzona w nowoczesny sposób może być jednocześnie przytulna? Czy nowoczesny design kuchni wyklucza, aby stworzyć w niej centrum życia rodzinnego?

Modne, nowoczesne kuchnie – czy mogą być przytulne?

Modne, nowoczesne kuchnie – czy mogą być przytulne? / fot. materiał prasowy

Ergonomia na pierwszym miejscu

Przy urządzaniu kuchni domowej trzeba brać pod uwagę to, czy wszystkie jej elementy będą sprzyjać stworzeniu ergonomicznej przestrzeni, w której wygodnie będzie gotować, przyrządzać i spożywać codzienne posiłki. Posiłkując się najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz kuchennych należy zawsze mieć na uwadze zasady ergonomii. Trzeba urządzać kuchnię w sposób praktyczny, aby móc komfortowo z niej korzystać. Nowoczesna, modna kuchnia powinna mieć zaprojektowany w sposób optymalny ciąg roboczy. Obok siebie powinny więc znaleźć się zlew i kuchenka gazowa lub płyta ceramiczna, albo lodówka w pobliżu blatu roboczego. Z kolei piekarnik i lodówka powinny być rozdzielone, ale jednocześnie pozostawać w niewielkiej odległości od siebie.

Dzięki dużym obszarom roboczym można wygodnie gotować w takiej kuchni. Należy w niej umieścić wszystkie niezbędne sprzęty, które zgodnie z wymogami nowoczesnych aranżacji, nie powinny rzucać się w oczy. Jeśli to możliwe, wszystkie sprzęty powinny być umieszczone w przepastnych szafkach.

Modnym elementem wyposażenia kuchni są wyspy kuchenne, pozwalające na gotowanie w gronie rodzinnym czy z przyjaciółmi. Zaletą wyspy jest jej funkcjonalność, ale musimy mieć kuchnię odpowiedniej wielkości, aby móc umieścić w niej wyspę kuchenną.

Minimalizm górą

Modne są meble o prostej formie i jednolitej kolorystyce, polerowane na wysoki połysk. Najmodniejsza jest kolorystyka wyrazista – biel, czerń i czerwień. Szafki powinny być pozbawione uchwytów. Najnowszym trendem w projektowaniu nowoczesnych kuchni to minimalizm. Rzeźbione fronty szafek, witrynki, czy półeczki na bibeloty nie są już w modzie. Zabierają przestrzeń i wprowadzają chaos, dlatego należy je eliminować. Nowoczesna zabudowa kuchenna jest prosta w użytkowaniu i łatwa w utrzymaniu czystości.

Czy w takim minimalistycznym wnętrzu jest miejsce na dodatki nadające oryginalnego charakteru naszej kuchni? Być może, o ile zostaną one odpowiednio dobrane do nowoczesnego stylu aranżacji kuchennego wnętrza. Można dobrać do monochromatycznej, białej kuchni, fioletowe dodatki, dzięki czemu nabierze ona przyjemnego wyrazu. Aby uzyskać przytulny efekt, w kuchni ustawmy świeże kwiaty lub zioła w doniczkach, zabawne rękawice i kolorowe ściereczki. Nie umniejszą one nowoczesnego charakteru wnętrza, a kuchnie dzięki nim będą bardziej przytulne i rodzinne. Niewielkim kosztem, wieszając firankę czy zasłonkę sprawimy, że sterylna przestrzeń kuchenna stanie się wnętrzem, w którym chętnie będziemy spędzać czas całą rodziną.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • can you throw overhand in cornhole 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/modna-nowoczesne-kuchnia/ […]

  • Emilia 15 lutego, 2021

    Pięknie zaprojektowana kuchnia! W moim przypadku nie obyłoby się bez porządnej zmywarki. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez luksusu, który daje nam ten sprzęt.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ