Saturday, July 13, 2024
Home / Kultura  / Moda na CSR, CSR w modzie

Moda na CSR, CSR w modzie

Co kryją metki naszych ubrań? Czy istnieje odpowiedzialna moda? Jaką rolę mogą odegrać świadomi konsumenci? Wkrótce poznamy odpowiedzi.

na stronę pod patronatemCo kryją metki naszych ubrań? Czy istnieje odpowiedzialna moda? Jaką rolę mogą odegrać świadomi konsumenci? Na te i inne pytania odpowiemy podczas 5. spotkania z cyklu CSR KRK – „Moda na CSR, CSR w modzie”. 26 maja w Pauza In Garden głos zabierze m.in. Anna Paluszek z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, a NotJustShop zaprosi uczestników do niezwykłej akcji Wspólny Mianownik.

Moda na CSR, CSR w modzie (1)

Katastrofa w Bangladeszu z 2013 roku zwróciła oczy całego świata na branżę odzieżową i sprowokowała szereg pytań o odpowiedzialny łańcuch dostaw. Czy zwróciła uwagę także polskich konsumentów? Jak kupujemy nasze ubrania na co dzień i czy wiemy, co kryje się pod ich metką? A może polski konsument nie posiada odpowiednich narzędzi i wiedzy, by zweryfikować działania firm odzieżowych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest zebranie głosów przedstawicieli różnych środowisk – CSR, NGO i świata mody. Dlatego goście 5. spotkania z cyklu CSR KRK przedstawią uczestnikom różne punkty widzenia na odpowiedzialną konsumpcję i zaproszą do wspólnej dyskusji na ten temat.
W drugiej części spotkania moda pokaże swoje inne oblicze – dzięki warsztatom Wspólny Mianownik, które przeprowadzi NotJustShop. Każdy z uczestników otrzyma „igłę i nici” do stworzenia unikalnej koszulki… Wspólnie dowiemy się, na czym polega i jak działa (poMOC)3.

CSR KRK #5 – „Moda na CSR, CSR w modzie”
Goście specjalni:

dr Anna Paluszek, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i Clean Clothes Polska

Wero Wysoczyńska, stylistka, reżyserka i choreograf pokazów mody

oraz Slow Fashion Cafe

Część II
Warsztaty „Wspólny Mianownik” – NotJustShop

26 maja (wtorek), godz. 18.00
Kraków, Pauza inGarden (ul. Rajska 12)
Wstęp wolny! Rejestracja na http://csrkrk5.evenea.pl/

Więcej informacji na: www.facebook.com/CSRKRK

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wzmacniania Organizacji Wzmacniacz.org oraz Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej ze specjalnym udziałem NotJustShop

***

Cykl spotkań CSR KRK, organizowany przez Stowarzyszenie Wzmacniacz.org we współpracy z Wydziałem Humanistycznym krakowskiej uczelni AGH dedykowany jest wszystkim osobom zajmującym się lub zainteresowanym tematyką CSR: specjalistom ze świata biznesu, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucji, studentom itp. Podczas comiesięcznych spotkań poruszane są różnorodne zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ich formuła łączy prelekcje zaproszonych ekspertów z warsztatem dyskusyjnym, który umożliwia wymianę doświadczeń i networking.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ