Thursday, February 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Moda, kobiety i seks w książce Krzysztofa Łoszewskiego

Moda, kobiety i seks w książce Krzysztofa Łoszewskiego

Panie przedkładają wypróbowanie nowej szminki, nowego zapachu, przymierzenie nowych okularów nad spotkanie z mężczyzną.

Czerwona szminka na ustach, spódniczka mini, wysokie obcasy i ciemne okulary to tylko niektóre z argumentów w miłosnej grze. Znany kostiumograf i specjalista w zakresie dress code’u Krzysztof Łoszewski analizuje elementy damskiego ubioru, które sprawiają, że kobiety czują się sexy, a w mężczyznach budzi się instynkt zdobywcy. Książka o prowokacyjnym tytule „Moda lepsza niż seks” ukazała się 18 maja nakładem Edipresse Książki.

Czy będąc seksownie ubranymi, nie czujemy się bardziej atrakcyjni i w efekcie tacy się faktycznie stajemy? Krzysztof Łoszewski na stronach swojej książki „Moda lepsza niż seks” przekonuje, że moda ma na nas ogromny wpływ i wyjaśnia zasadność odpowiedniego doboru detali. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, gustowne i seksowne zarazem ubranie może być istotnym elementem budowania wizerunku i niepowtarzalnego, indywidualnego stylu. Właściwie ubrana osoba zwraca bowiem na siebie uwagę, promieniuje pewnością siebie, która bezpośrednio wpływa na jej pozytywne postrzeganie przez otoczenie. Ubranie wiele zdradza o swoim właścicielu – na przykład jakie ma podejście do życia, czy jest optymistą lub pesymistą, czy ma bujną wyobraźnię lub wręcz przeciwnie. Okazuje się też, że modny wygląd może nawet być ważniejszy niż seks i stanowić cenną pomoc w sztuce uwodzenia.

Kobiety na całym świecie kupują rocznie miliony szminek – powinno to nam, facetom, dać do myślenia. To znaczy, że panie przedkładają wypróbowanie nowej szminki, nowego zapachu, przymierzenie nowych okularów i choćby przejrzenie się w lustrze sklepu z bardzo drogą torbą nad spotkanie z mężczyzną. To dlatego zagraniczne firmy kosmetyczne piszą na opakowaniach, że ich produkty są lepsze niż seks. Kto to wymyślił? Przecież nie mężczyzna! Na pewno wpadła na to kobieta, testując przy okazji nowy tusz do rzęs.

Czytelnicy książki Krzysztofa Łoszewskiego otrzymają wiele istotnych informacji nie tytko od samego autora, ale również od znanych w świecie mody kobiet zaproszonych do współtworzenia tego modowego projektu. Rozdział „Kostium, żakiet i spódnica” przygotowany został wspólnie ze znawczynią tego tematu – Prezydentową Jolantą Kwaśniewską. Rozdział „Szpilki” wzbogaciła o swój kobiecy punkt widzenia Joanna Horodyńska, komentarz o „Szmince” dodała Ada Fijał, o „Dżinsach” opowiedziała Monika Jaruzelska, zaś o „Małej czarnej” – Dorota Wellman. Książka „Moda lepsza niż seks” to idealna okazja do skonfrontowania swoich przekonań z opiniami wspaniałych kobiet. Listę znawczyń mody uzupełniają: Ewa Wiśniewska, Hanna Bakuła, Olga Kwiecińska, Lidia Popiel, Iza Kuna, Dorota Roqueplo, Joanna Dark, Joanna Klias, Agata Makowska, Marta Kuligowska, Ania Kuczyńska, Anna Puślecka, Anna Luboń, Lidia Szynkiewicz i Krystyna Kaszuba.

Znany projektant i stylista zadaje czytelniczkom szereg pytań, które mogą pomóc przy odpowiednim doborze garderoby. W każdym rozdziale przytaczane są wypowiedzi ikon świata mody, uzupełnione o anegdoty i ważne wydarzenia. Miłośnicy dobrego stylu będą mieli okazję do zaprzeczenia tytułowi lub upewnienia się w przekonaniu, że moda jest naprawdę lepsza niż seks. Z pewnością jest to jednak lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych byciem trendy.
Zobaczcie fotorelację z uroczystej premiery książki, która odbyła się 16 czerwca w Atelier Agnieszki Maciejak w Warszawie.

Spotkanie poprowadziła dziennikarka Agnieszka Jastrzębska. Premierę swoją obecnością uświetnili m.in.: Hanna Bakuła, Joanna Horodyńska, Agnieszka Nizińska, Ada Fijał, Anna Romantowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Joanna Klimas, Ewa Braun, Ryszard Rembiszewski.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ