Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Moda + dizajn + jedzenie + Dworzec Główny

Moda + dizajn + jedzenie + Dworzec Główny

Już w grudniu do Krakowa wraca KIERMASH vol. V, czyli polska moda w najlepszym wydaniu.

fot. materiał prasowy

POD NASZYM PATRONATEM

Już w grudniu do Krakowa wraca KIERMASH vol. V, czyli polska moda w najlepszym wydaniu. Tym razem specjalnie dla Was na Mikołajki podczas imprezy przestrzeń zapełni się nie tylko oryginalnymi ubraniami, nie zabraknie na niej również GWIAZDKOWYCH PREZENTÓW. Razem z Kiermashem na Dworcu Głównym w Krakowie odbędzie się małe NAJEDZENI FEST!. Czy może być więcej atrakcji podczas jednego weekendu?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

CO: KIERMASH vol.V_DWORZEC GŁÓWNY + małe NAJEDZENI FEST!

GDZIE: Plac im. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Kraków

KIEDY: 05-06 GRUDNIA 2015 g. 11:00 – 19:00

05 i 06 grudnia w Krakowie po raz piąty odbędzie się KIERMASH, czyli wyjątkowe wydarzenie modowe w wyjątkowym miejscu. Tym razem inicjatorzy znów postanowili zaprosić odwiedzających do wnętrz XIX wiecznego budynku Dworca Głównego w Krakowie. A wszystko to w otoczeniu najlepszych marek polskiej mody niezależnej.

Już w połowie grudnia stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie, i nie tylko… będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych polskich projektantów. A będzie w czym wybierać. Specjalnie na Mikołajki organizatorzy zaprosili ponad 140 wystawców.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Kiermash to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską, jak najbardziej. Przed Kiermashem w Krakowie nie było targów ukierunkowanych bezpośrednio na modę.

Poprzednie edycje Kiermashu – vol.I w Jubilacie, vol.II na Dworcu Głównym, vol.III w Fabryce i vol.IV w Sokole pokazały czego oczekują Krakowianie od tego rodzaju wydarzenia. Wystawcy wiedzą już doskonale jakie są modowe gusta na południu, dlatego ich propozycje są idealnie dopasowane do potrzeb.

Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, inicjatorzy imprezy mówią wprost:
Kiermash to przede wszystkim oryginalne ubrania, które niejednokrotnie kupić można jedynie za pośrednictwem Internetu, doskonała jakość tkanin i wykonania, rynek fair trade. Podczas imprezy nie zabraknie również innych atrakcji m.in. strefy gastro z ciekawym, lokalnym jedzeniem. Podczas tej edycji połączyliśmy siły z Najedzonymi Fest!, jedną z najbardziej znanych krakowskich imprez kulinarnych.

Chcemy, żeby na grudniowej edycji Najedzonych Fest! można było znaleźć przede wszystkim smakowite prezenty” – mówią Kasia Pilitowska i Magda Wójcik, pomysłodawczynie festiwalu. Na Antresoli starego budynku dworca znajdą się więc stoiska wspaniałymi przetworami, czekoladami, kawami, oliwami… Wszystkim, co może sprawić przyjemność podczas zbliżających się Świąt. „Zatroszczymy się także o pełne żołądki tych, którzy odwiedzą Kiermash Na peronie będzie można spróbować aromatycznych zup, curry, czy burgerów z dziczyzny. Głodni nie będą ani weganie, ani zadeklarowani mięsożercy. – dodają organizatorki.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Podczas grudniowej edycji Kiermashu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W poczekalni na Dworcu Główny w godzinach 11:00 – 16:00 Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na mini spotkanie ze sztuką, czyli warsztaty dla dzieci nawiązujące do wystawy „M.K. Čiurlionis. Litewska opowieść” prezentowanej w Galerii MCK. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wielobarwne lampy-balony. Do zajęć można dołączyć w każdej chwili.

Wstęp na Kiermash, małe Najedzeni Fest! i warsztaty dla dzieci jest bezpłatny.

Partnerem Kiermashu jest Miasto Kraków.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ