Szczere, odważne, intymne.
Mocne rozmowy

Pewnie przeczytałaś już milion podręczników, jak lepiej wyglądać, jak wydajniej pracować, jak budować perfekcyjne związki. I co? I nic. Nie pomogło, prawda?


Życiowa prawda daleka jest od poradnikowej teorii.

Aneta Pondo, naczelna „Miasta Kobiet", zaprosiła do rozmowy 5 inspirujących, niepokornych specjalistów i zadała im mocne pytania. A oni odpowiedzieli, szczerze, bezkompromisowo. Tak powstała książka dla Ciebie i dla Twoich bliskich, którzy szukają inspiracji, jak żyć i jak przekuwać pasje w biznes.Zamów książkę >>

Pobierz darmowy fragment

Mocne strony książki

Bezkompromisowe.

Bez instagramowego lukru. Emocjonalne i autentyczne. Dalekie od poradnikowej teorii i wytartych definicji.

To wywiady, w których czytelnik odnajdzie siebie. Przejrzy się w nich jak w lustrze.

Jak poczuć się dobrze ze swoim ciałem? Czy gimnastyka umysłu może pomóc nam pokonać cierpienie? Co zrobić, by pozbyć się z ciała emocji, stresu, napięcia? Jak żyć bez złudzeń, że życie to pasmo nieustających sukcesów? Jak ustalać priorytety, aby móc cieszyć się pełnią życia?

Prawdziwe historie

Uniwersalne doświadczenia

Sprawdzone patenty

Rozmówcy dzielą się osobistymi historiami dotyczącymi stresu, straty, depresji, choroby, rozstania, walki z perfekcjonizmem czy ciężkiej pracy nad własnym sukcesem. Opowiadają o poszukiwaniu scenariusza, który da im przekonanie, że są na właściwej drodze.

Bogata zawartość

stron złożonych z dbałością

o każdy szczegół.


mocnych wywiadów z gośćmi Klubu Miasta Kobiet.

zakulisowych zdjęć autorstwa Barbary Bogackiej.

5

35

300

O rozmówcach

...wcale nie jak moda na lepsze ciuchy i piękniejszy wizerunek, ale moda na bycie sobą. Na to, że możesz być jaka chcesz. Rozmowa będzie też o bólu, stresie, chorobie i odkryciu, że dbałość o ciało to więcej niż balsam i masaż. Nie zapominajmy jednak, że Monika jest Gwiazdą (i to nie tylko według swojego typu stylowych osobowości), w końcu chciała być jak Beyonce... Dlatego będzie też o miłości do torebki Chanel.

Monika Osa Jurczyk

OSA, osobista stylistka, pierwsza w Polsce personal shopperka, autorka książek o stylu i dress codzie. Uczy, doradza, chodzi z klientami na zakupy, przegląda cudze szafy.

www.personalstylist.pl

Ma talent, by ciągnąć ludzi za sobą, aby ich aktywować, angażować. Ma talent do robienia czegoś z niczego, a rzeczy które robi są wielkie. Niby mówi o zarządzaniu czasem, a tak naprawdę o życiu. Walczy z przekonaniem, że kobiety muszą być takie, owakie, perfekcyjne, wielozadaniowe. Powtarza, że w organizacji czasu nie chodzi o to, żeby więcej pracować, ale o to, by mieć czas na życie.

Ola Budzyńska

Pani Swojego Czasu, blogerka, autorka kursów, książek i podcastów związanych

z zarządzaniem czasem i prowadzeniem biznesu online.

www.paniswojegoczasu.pl

M jak Moda

M jak Motywacja

A w tej miłości jest wszystko, jest koniec i początek, śmierć i narodziny, w tej właśnie kolejności. Dagmara Skalska, która mówi: nie przywiązuj się, porzuć oczekiwania, wybieraj te ścieżki w życiu, gdzie jest radość, a nie cierpienie. Od ciebie zależy ten wybór. Śmierć i narodziny to klamra, która spaja ten wywiad. Dagmara opowiada o dwóch przeżycia granicznych. O porodzie (ona sama mówi, że nie da się na ten ból przygotować tak, jak nie da się przygotować na śmierć) i o stracie ukochanego męża.

Dagmara Skalska

Pozytywna Egoistka, pisarka, blogerka, trenerka rozwoju osobistego, buddystka, instruktorka Calligraphy Health System.

www.projektegoistka.pl

Zatrzymanie, skupienie na oddechu, sprawdzanie, gdzie płynie, gdzie napotyka opór i co nam robi. Ta rozmowa jest jak operacja na otwartym sercu, bo życie, jak mówi Michał Godlewski, to nie Mcdonald i nie przynosi prostych odpowiedzi. Na szczęście jest moment, moment szczęścia, moment refleksji, moment zatrzymania, moment połączenia ze swoją duszą. Jest w tym oddechu i medytacja i mindfulness. Jest w nim wdech, wydech, życie.

Michał Godlewski

breathworker, założyciel Instytutu Oddechu, autor „Inteligencji oddechu" – książki wprowadzającej w praktyki oddechowe.

www.uwolnijoddech.pl

M jak Miłość

M jak Moment

Wszystko mamy zapisane w ciele, każdą emocję, każde napięcie, każdy stres, każde złe słowo usłyszane i wypowiedziane. Nie przerobimy tego głową. Kiedy myśli cię zawiodą, kiedy nie wiesz co robić, kiedy wydaje ci się, że intuicja nie działa, to jedno jest pewne – ciało nigdy nie skłamie. A ciało puszczone w ruch, z muzyką przepuszczoną przez każda komórkę, będzie twoim kompasem i twoim ratunkiem.

Joanna Hussakowska

aktorka, trenerka 5Rytmów – metody pracy

z ciałem w ruchu. Prowadzi regularne zajęcia

w pięciu miastach w Polsce, organizuje warsztaty.

www.5rytmow.net

M jak Medytacja

5 pytań do autorki

Aneta Pondo

Dziennikarka, redaktorka naczelna magazynu „Miasto Kobiet”, prezeska fundacji „Miasto Kobiet”, autorka książek. Pisze, organizuje, zarządza. 15 lat temu założyła dwumiesięcznik „Miasto Kobiet”. Z jej inicjatywy wyrosła metropolia kobiet, które wierzą, że przyszłość zależy od nich. 5 lat temu urzeczywistniła ideę spotkań Klubu Miasta Kobiet. Bohaterowie „Mocnych rozmów” byli jej rozmówcami zarówno na łamach czasopisma, jak i na żywo, w czasie Klubu. Teraz spotkała się z nimi po raz trzeci, by sprawdzić, jak przez te lata urosły ich moce.

www.anetapondo.pl

Opinie czytelników

Zajrzyj do książki

Barbara Bogacka

Dzięki swym zdjęciom sprawia, że przedstawieni na nich ludzie czują się piękniejsi. Powtarza, że życie jest za krótkie na to, żeby być z siebie nieustannie niezadowolonym. Ma talent do rejestrowania gestów, relacji, emocji. „Lubię tworzyć fotoopowieści pozostawiające widza z odczuciem, że był tam, gdzie ja i widział to, co ja”. W taki właśnie sposób dokumentowała wywiady do Mocnych rozmów.

Z Anetą Pondo i „Miastem Kobiet” współpracuje przy wielu projektach (Klub Miasta Kobiet, #KobietyKrakowa)

Zamów książkę w promocyjnej cenie

Zamów książkę >>

Patronat

Adres wydawcy:

Miasto Kobiet

ul. Morawskiego 5/215

30-102 Kraków

tel. 12 294 11 80

Projekt strony: Anna Siewiorek