Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Moc ekstraktów w naturalnych kosmetykach

Moc ekstraktów w naturalnych kosmetykach

Z roślin to, co najlepsze dla skóry

Ekstrakty roślinne w kosmetykach naturalnych

fot. Pexels

Jakościowe kosmetyki naturalne wykorzystują ekstrakty roślinne. To zawarte w nich substancje aktywne działają pozytywnie na wygląd i kondycję zdrowotną skóry oraz włosów. Co nazywamy ekstraktem roślinnym? Na czym polega proces ekstrakcji? Jaki ekstrakty znajdziesz w kosmetykach KOI? Odpowiadamy na najczęściej stawiane pytania dotyczące wyciągów roślinnych

 

Co do są ekstrakty roślinne?

Ekstraktami roślinnymi nazywa się surowce pozyskane w procesie ekstrakcji z całych roślin lub ich różnych części. W drugim przypadku najczęściej wyciągi uzyskuje się z kwiatów, owoców, łodyg, korzeni, kory czy liści. Mogą być one przyjmowane przez człowieka wewnętrznie, jako środki lecznicze – wyłącznie jeśli są to ekstrakty z roślin jadalnych. Stosuje się je także zewnętrznie na skórę (np. w naturalnych kosmetykach KOI) jako środki korzystnie działające na wygląd i kondycję skóry.

Na czym polega ekstrakcja?

Ekstrakcja cennych i czynnych substancji z roślin polega na ich przechodzeniu z roślin lub ich części do roztworu. W tym celu stosuje się różnego typu płyny, np. ciepłą lub zimą wodę, olej, glicerynę, spirytus, czy też ekstrakcję CO2. Rodzaj rozpuszczalnika uzależniony jest od konkretnego gatunku roślin i dobiera się go tak, aby zachować jak najwięcej korzystnych i wartościowych substancji. W efekcie uzyskuje się ekstrakty dostępne w odmiennych postaciach – płynnej (np. nalewki), półpłynnej (np. oleistej) czy stałej (np. proszki).

Dlaczego ekstrakty roślinne są tak cenne?

Wyciągi z roślin, nazywane też ekstraktami roślinnymi, są nie do przecenienia w przypadku produkcji kosmetyków naturalnych. Bez sztucznych dodatków chemicznych poprawiają one kondycję i wygląd skóry oraz włosów. Możliwe jest to dzięki zawartości cennych substancji takich jak m.in. flawonoidy, witaminy, garbniki, śluzy, olejki eteryczne czy saponiny. W naturalnych kosmetykach KOI znajdziesz ekstrakty roślinne różnego typu.

Naturalne kosmetyki KOI z ekstraktami

W oferowanych przez nas kosmetykach znajdziesz różnego typu ekstrakty roślinne. To one stanowią naszą tajną broń! Dbamy o to, aby pozyskiwane były w najbardziej naturalny sposób i zachowywały maksimum cennych składników aktywnych z roślin. Jakie ekstrakty znajdziesz w naszych produktach? Naturalne kosmetyki KOI Cosmetics zawierają m.in. wyciągi wymienione poniżej.

 

Ekstrakt ze śliwki kakadu – ten australijski owoc to najlepsze na świecie źródło witaminy C, która korzystnie wpływa na stan drobnych naczyń krwionośnych skóry i rozjaśnia przebarwienia cery. Chroni też przed stresem antyoksydacyjnym.

Ekstrakt z rokitnika – to również skarbnica roślinnych antyoksydantów, karotenoidów i tokoferoli. Działa dobrze na skórę naczyniową, dojrzałą, z bliznami oraz przebarwieniami.

Ekstrakt z lukrecji – nawilża przesuszoną skórę, koi cerę podrażnioną. Działa wybielająco, wygładzająco i ma działanie zmiękczające. Wykazuje także działanie przeciwbakteryjne, dlatego może być pomocny w pielęgnacji cery problematycznej.

Ekstrakt z alg morskich – wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i nawilżające. Sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej, ale też z pierwszymi oznakami starzenia.

Ekstrakt z szałwii lekarskiej – hamuje wydzielanie sebum ze skóry i wpływa korzystnie na cerę trądzikową, ponieważ ma działanie antybakteryjne.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ