Saturday, February 24, 2024
Home / Kuchnia  / Designerskie młynki do przypraw – przegląd najciekawszych modeli

Designerskie młynki do przypraw – przegląd najciekawszych modeli

Młynek do przypraw, który się kołysze? To dopiero! Zobacz designerskie młynki, które sprawią, że tym chętniej zabierzesz się do kuchennych zajęć

mlynek-do-przypraw-miasto-kobiet

Gustowne drobiazgi decydują o tym, czy nasza kuchnia wygląda nowocześnie / fot. materiały prasowe

Młynek do przypraw… Niby taki niewielki gadżet, a potrafi naprawdę odmienić smak dania! Pozwala bowiem na mielenie gruboziarnistej soli, ziarenek pieprzu czy ziół bezpośrednio przed dodaniem ich do potrawy. Przyprawy w takiej postaci zachowują znacznie więcej aromatu, co przekłada się na cudowny smak i zapach potrawy. Młynki do soli i pieprzu są nie tylko bardzo pomocne w kulinarnych zmaganiach, ale i mogą zachwycać swoim nieprzeciętnym stylem! Zobacz designerskie modele młynków, które staną się praktyczną ozdobą każdej kuchni

Kultowy młynek Peugeot

Przegląd najciekawszych modeli młynków do przypraw warto zacząć od tych kultowych… Firma Peugeot Saveurs produkuje luksusowe młynki do soli i pieprzu znane na całym świecie! Artykuły wyróżniają się wysoką jakością wykonania, ale i ciekawym designem. Pierwszy młynek do pieprzu Peugeot zaprojektowano w 1874 roku, a od tego czasu wprowadzono już wiele innowacyjnych rozwiązań. Marka opracowała specjalne mechanizmy mielenia dla konkretnych rodzajów przypraw tak, by młynki wydobywały z nich jak najwięcej aromatu. Dlatego też w ofercie firmy znajdziemy oddzielne młynki do pieprzu i oddzielne do soli. Co ciekawe, Peugeot daje dożywotnią gwarancję na mechanizmy mielące zastosowane w swoich młynkach.

mlynek1-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Wciąż najpopularniejsze są legendarne już młynki Peugeot z serii Paris. Każdy z tych ręcznych młynków wyróżnia się charakterystycznym kształtem, który stał się znakiem rozpoznawczym marki. Każdy z produktów sygnowany jest też logo marki. Artykuły występują jednak w różnych wielkościach i kolorach. Mogą być wyprodukowane z drewna, stali nierdzewnej, a nawet z tworzywa sztucznego. Nie brak firm, które w swoich produktach próbują naśladować kultowy kształt młynków Paris. Ale mistrz jest tylko jeden!

Praktyczne młynki do przypraw 2w1

Choć marka Peugeot wyspecjalizowała się w produkcji oddzielnych młynków do soli i pieprzu, to w ofercie innych firm możemy spotkać praktyczne młynki łączące obie te funkcje. W jednym takim młynku zastosowano dwa mechanizmy – jeden do mielenia soli, a drugi do mielenia pieprzu. Dzięki temu, zamiast kupowania dwóch młynków, możemy po prostu zdecydować się na jeden produkt. To fajna opcja szczególnie wtedy, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kuchni. Jak wyglądają takie młynki? Mogą przyjąć różne formy:

 

  • Podwójny młynek do soli i pieprzu – złożony z dwóch umieszczonych obok siebie pojemników – jednego na gruboziarnistą sól, a drugiego na ziarenka pieprzu. Pojemniki przedzielone są ścianką, by nie dopuścić do wymieszania przypraw. Takie rozwiązanie zastosowano w młynku Cuisipro Dual, Bisetti Mantova oraz Tescoma Dual.
  • Młynek w kształcie klepsydry – na jednym końcu klepsydry umieszczono mechanizm mielący do pieprzu, a na drugim końcu mechanizm do soli. Taki młynek posiada w swojej ofercie marka Browin.
  •  
mlynek2-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Kolorowe, nowoczesne młynki Wesco

Marka Wesco słynie z ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. Jej produkty wyróżniają się nie tylko oryginalnym kształtem, ale i szeroką paletą barw. Niektóre z nich wyglądają wręcz kosmicznie. Do wyboru mamy produkty zarówno w stonowanych, jak i soczystych barwach. Szczególnie ciekawie prezentują się młynki do przypraw z serii Wesco Peppy – o prostym, ale nowoczesnym kształcie, dostępne w kolorze bieli, czerni, beżu, bordo, czerwieni czy modnego ostatnio turkusu. Ceramiczny mechanizm mielący jest całkowicie obojętny w kontakcie z żywnością, dlatego też możemy bez obaw używać go do mielenia różnych przypraw. Ceramiczne ostrza doskonale poradzą sobie z mieleniem nawet tych wyjątkowo twardych kryształków czy ziarenek. Warto wspomnieć również o tym, że młynek Wesco Peppy został wyposażony w pokrętło do regulacji grubości mielenia.

mlynki-do-przypraw3-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Kołyszący się młynek do pieprzu lub soli

Młynek do przypraw, który się kołysze? To jest dopiero ciekawe rozwiązanie! Artykuł znajdziemy w ofercie marki AdHoc. Młynek Pepup przeznaczony jest do mielenia różnego rodzaju pieprzu, ale i soli. Pod wpływem lekkiego pchnięcia zaczyna się kołysać. Daje to świetny efekt wizualny, dlatego warto ustawić młynek na środku stołu podczas przyjmowania gości. Taki ciekawy akcent nie umknie ich uwadze. Młynek do przypraw wyposażono w specjalny mechanizm CeraCut®, który precyzyjnie miele ziarenka, nie wchłaniając ich aromatów. Mechanizm ten jest odporny na korozję i na zużycie. Został zaprojektowany tak, by po ustawieniu żarna były skierowane ku górze, co zapobiegnie wysypywaniu się resztek przypraw na blat i pomoże zachować porządek w kuchni.

mlynki-do-przypraw4-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Źródło: materiały Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ