Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Młodość zamknięta w kapsułce

Młodość zamknięta w kapsułce

Jak uwolnić się od skutków stresu oksydacyjnego?

stres oksydacyjny

Uwolnij się od stresu oksydacyjnego / fot. Pixabay

Pojęcie stresu oksydacyjnego jest znane prawie wszystkim, ale czy wiecie czym on tak naprawdę jest? Stres oksydacyjny to stan zakłóconej równowagi między produktami ubocznymi przemian metabolicznych, czyli wolnymi rodnikami, a zdolnością usuwania ich z organizmu, czyli zdolności organizmu do detoksykacji i naprawy powstałych szkód. Dlaczego jesteśmy na niego tak narażeni? Wystarczy spojrzeć na czasy, w których żyjemy: zawrotne tempo, jedzenie byle czego w pośpiechu, zanieczyszczone środowisko. A nadmiar wolnych rodników to szybsze starzenie się. Czy jest na to sposób?

 

Stres oksydacyjny niesie za sobą spore ryzyko i może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Zbyt duża ilość wolnych rodników uszkodzić może właściwie wszystkie komórki i tkanki co z kolej prowadzi często do rozwoju miażdżycy, zawałów serca, udaru mózgu oraz do choroby wieńcowej. Wolne rodniki uszkadzają także kwasy tłuszczowe oraz błonę komórkową skóry, co powoduje szybsze starzenie się. Osłabianie przez wolne rodniki struktur skóry może prowadzić także do rozwoju nowotworów skóry. Stres oksydacyjny może być również przyczyną rozwoju chorób takich jak Parkinson czy Alzheimer.

Jak się bronić?

Ciężko jest drastycznie zmienić styl swojego życia, jednak warto znać profilaktykę stresu oksydacyjnego, która polega na wyeliminowaniu z diety produktów zakłócających równowagę między wolnymi rodnikami a antyoksydantami. Przydatne jest także wypracowanie skutecznych sposobów radzenia sobie z codziennym stresem i napięciem nerwowym. Nie jest to łatwe, dlatego warto pomóc sobie także na inny sposób, sięgając po antyoksydanty. Antyoksydanty to związki usuwające z organizmu nadmiar wolnych rodników. Są pomocne w walce przeciwko wielu schorzeniom. Neutralizują skutki działania karcinogenów, ponadto zmniejszają niekorzystne działanie na organizm zanieczyszczenia środowiska i palenia tytoniu a także opóźniają procesy starzenia się. Związki te występują naturalnie w komórkach organizmu człowieka w postaci enzymów antyoksydacyjnych i aminokwasów, ale ważne jest codzienne dostarczanie ich z dietą.

Co w sytuacji, kiedy dieta nie wystarcza?

Warto sięgnąć po suplementacje diety. Resweratrol jest naturalnie występującym polifenolem o szeroko udokumentowanej skuteczności, należący do grupy najsilniejszych przeciwutleniaczy. Znajdziesz go w preparacie Resvitarox, który zawiera kompleks najsilniejszych i najskuteczniejszych antyoksydantów spowalniających proces starzenia się organizmu. 100 mg resweratrolu + 4 mg, astaksantyny + 5 mg likopenu to optymalna dawka antyoksydantów niwelująca działanie wolnych rodników. Suplement skutecznie neutralizuje działanie wolnych rodników i pozwalając na dłużej cieszyć się zdrowiem i młodym wyglądem.

Resvitarox / fot. materiały prasowe

 

więcej na: https://mocantyoksydantow.pl/

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • trlts 4 czerwca, 2019

    Sama staram się zdrowo odżywiać oraz pić dużo wody dziennie. I jestem zdania, ze takie zdrowe oraz zbilansowane odżywianie się jest o wiele lepsze niż takie suplementy. z drugiej strony jeśli ktoś prowadzi na co dzień nieustabilizowany tryb życia to nie musi być to wcale takie złe…..

    Polecam trenować oraz się nawadniać:
    https://www.intime20.pl/blog/czy-nawodnienie-organizmu-przed-treningiem-ems-jest-wazne/

    Na stronie jest to opisane.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ