Wednesday, July 24, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Jak mieć udany seks – obalamy mity o seksie

Jak mieć udany seks – obalamy mity o seksie

Jak mieć udany seks? Przede wszystkim nie wierzyć we wszystko, co kiedyś na jego temat usłyszałyśmy. Mity o seksie są nieprawdziwe i szkodliwe.

Mity o seksie

Z inicjatywą w seksie powinien wyjść mężczyzna. Prawda czy mit? / fot. materiały prasowe

Seks powinien być czystą przyjemnością. W przestrzeni publicznej pokutuje jednak przekonanie, że w seksie wszystko jest takie oczywiste i naturalne, a każde odstępstwo od normy jest zboczeniem. A nie jest! Czas rozwiać popularne łóżkowe mity.

1. Mężczyzna powinien wyjść z inicjatywą

Różne kulturowe bajki wmówiły kobietom, że powinny czekać na swojego księcia, który się o nie zatroszczy. Zarówno w sferze romantycznej, jak i seksualnej. Czasy się jednak zmieniają i kobiety wiedzą, czego chcą i nie mają problemu, by to komunikować. To nieprawda, że jeśli kobieta pierwsza wyjdzie z inicjatywą w seksie, to coś nie tak jest z nią czy jej partnerem.

– Kobiety coraz częściej są świadome swojego ciała i tego, co sprawia im największą przyjemność. To, że to kobieta robi pierwszy krok w różnych erotycznych sferach, to dobry znak dla jej partnera. Widać, że mu ufa – zauważa Anna Moderska, konsultantka erotyczna, organizatorka imprez z zabawkami erotycznymi ToyParty, redaktorka magazynu o seksie Magazyn.tulipan.pl, współpracująca z marką Fun Factory.

2. Kobieta odczuwa mniejsze pożądanie niż mężczyzna

Faktycznie mężczyźni zwykle bardziej ekspresyjnie okazują swoje podniecenie i statystycznie szybciej szczytują (kobiety mogą za to robić to częściej). To wcale jednak nie oznacza, że odczuwają większe pożądanie niż ich partnerki. Kobiety zwykle (choć nie zawsze!) są bardziej dyskretne w okazywaniu swojego podniecenia. Choć wcale to nie oznacza, że każda kobieta oczekuje długiej gry wstępnej, która ją bardziej pobudzi! Kobiece libido, zależy od bardzo wielu czynników, np. cyklu miesiączkowego, stresu, atmosfery między nią i partnerem. 

3. Zabawki erotyczne są dla łóżkowych desperatów

Nic bardziej mylnego. Zabawki erotyczne są częściej używane przez osoby w związkach. W dodatku udanych! Co ciekawe, im osoba bardziej wykształcona, tym większe prawdopodobieństwo, że sięgnie po zabawkę.

– Ostatnią rzeczą, o której myśli osoba będąca w emocjonalnym i związkowym dołku jest seks. Na igraszki mamy ochotę wtedy, gdy czujemy się atrakcyjni i kochani. I wtedy też najczęściej szukamy nowych doznań, których źródłem mogą być między innymi erotyczne zabawki – zwraca uwagę Anna Moderska.

Jeśli nigdy nie korzystałaś z zabawek erotycznych, dowiedz się, jak kupić wibrator, by mieć pewność, że dostarczy ci erotycznej przyjemności.

4. Seks sposobem na ugaszenie konfliktu

To, że seks może rozwiązać problemy w związku to bardzo groźny mit, w dodatku niesłusznie powielany przez głupawe filmy. Nawet po najbardziej udanym seksie konflikty nie znikają, tylko co najwyżej o nich zapomina się na jakiś czas. Prędzej czy później frustracje w związku i tak przeniosą się na sferę seksualną.

5. Seks fikuśny jest zboczony

Bez względu na to, czy w zabawie w łóżku używa się pejczy, wibratorów, pulsatorów czy preferuje się wyrafinowane pozycje wprost z podręcznika Kamasutry to nie trzeba się tego wstydzić. – Seks to bardzo indywidualna sprawa każdej pary. Niektórym wystarczy sama obecność siebie nawzajem i będzie super. Inni są otwarci na eksperymenty w sypialni. O ile w seks dobrowolnie angażują się dorośli ludzie i jest on dla nich przyjemny, wszystko jest w porządku – podkreśla ekspertka Fun Factory.

Nie ma znaczenia, czy lubisz seks oralny, analny, przebieranki, BDSM, z gadżetami czy bez. Ważne jest, by odbywał się on za zgodą obu stron, i by czerpać z niego przyjemność. 

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

 
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ